Moc atrakcji podczas opolskiego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 11:41
Rozpoczyna się 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Otworzą go SuperPremiery prowadzone przez Katarzynę Pakosińską i Barbarę Kurdej-Szatan. Jeszcze tego samego dnia czekają nas SuperDebiuty poświęcone twórczości Czesława Niemena.
Audio
  • Maria Szabłowska o atrakcjach, jakie czekają publiczność opolskiego festiwalu (Jedynka/Sygnały Dnia)
Amfiteatr opolski nocą
Amfiteatr opolski nocą Foto: mat. promocyjne organizatora

- Wczoraj mogliśmy wejść do Muzeum Piosenki Polskiej. Odbył się tam wernisaż wystawy poświęconej legendarnemu koncertowi opolskiemu z 1977 roku "Nastroje, nas troje", podczas którego na scenie opolskiego amfiteatru spotkali się Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta - mówi Maria Szabłowska i przypomina, że wszystkie koncerty tegorocznej edycji festiwalu będą transmitowane na antenie radiowej Jedynki.

51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - w Opolu i w Jedynce >>>

W programie rozpoczynającej się dziś (6 czerwca) imprezy znalazł się m.in. piątkowy koncert SuperPremier, w którym z konkursowymi utworami wystąpi dziesięciu wykonawców, m.in. Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Halina Mlynkova czy zespół Piersi. Jeszcze tego samego dnia zaplanowano SuperDebiuty, podczas których młodzi artyści wykonają piosenki Czesława Niemena. - Ten koncert odbędzie się pod kuratelą Natalii i Małgorzaty Niemen, z którymi na scenie będzie rozmawiał Paweł Sztompke. Artyści, którzy wystąpią w tym koncercie, dysponują naprawdę ciekawymi głosami  - przekonuje Maria Szabłowska.

W sobotę z kolei odbędzie się koncert SuperJedynek. Wtedy na scenie pojawi się Maryla Rodowicz, która - jak zapowiadają organizatorzy - z przymrużeniem oka zaśpiewa piosenki disco w swoich aranżacjach. Wystąpią także laureaci SuperJedynek, m.in.: Ewa Farna, która odbierze nagrodę w kategorii SuperAlbum; zespół Piersi nagrodzony w kategorii SuperZespół; uczestnicy ostatniej Eurowizji Donatan i Cleo, którzy odbiorą statuetkę SuperGwiazda w sieci oraz grupa Red Lips za SuperPrzebój "To co nam było".
Opolska publiczność będzie mogła również wybrać się na recitale Edyty Geppert, Ryszarda Rynkowskiego i Jacka Cygana oraz kabareton. Festiwal zakończy gala zatytułowana "25 lat! Wolność - kocham i rozumiem", podczas której wystąpi ponad 30 artystów, m.in. Krystyna Janda, Artur Andrus, Kamil Bednarek i Lady Pank.
(mk/PAP)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole Opole 2014

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperPremiery 2014 - kto w Opolu wyśpiewa przebój lata? Transmisja koncertu w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 11:00
Ewelina Lisowska, Halina Mlynkowa, KOMBII i Maciej Maleńczuk to tylko niektórzy artyści zakwalifikowani do koncertu "SuperPremiery", który w piątek zainauguruje 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu z... Osiecką, Młynarskim i Koftą

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 03:46
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przygotowało w tym roku szereg niespodzianek. Jedną z największych atrakcji będzie nawiązanie do pamiętnego koncertu z 1977 roku, w którym wystąpili znakomici poeci polskiej piosenki: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperJedynki 2014 - superkoncert w Opolu. Słuchaj online

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 10:00
"SuperJedynki" to finał muzycznego plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru w sobotę pojawią się największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna Jedynka w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 19:08
Opole już po raz 51. stanie się stolicą polskiej piosenki. Jak zwykle w przygotowanie festiwalu aktywnie zaangażowała się radiowa Jedynka, a nasi dziennikarze opowiedzą o tym co dzieje się za kulisami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VOX rusza na podbój Opola piosenką napisaną przez Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 05:11
W piątek zespół VOX wystąpi w opolskim amfiteatrze w ramach koncertu SuperPremier. Witold Paszt i jego koledzy wykonają piosenkę "Tęczowy most", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.
rozwiń zwiń