Letni Bieg Piastów. Na tych trasach trenował wicemistrz Europy w maratonie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 17:00
- Gdy rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy ten bieg, spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem. W szczególności ze strony osób, które biegają u nas zimą. Podobało im się, że mogą przyjechać tu latem i pobiegać po tych samych trasach. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, działamy dalej - mówił w Jedynce Dariusz Serafin.
Audio
  • Dariusz Serafin o Letnim Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja Krzysztofa Horwata przed rozpoczęciem Letniego Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja Krzysztofa Horwata w trakcie Letniego Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Krzysztof Horwat rozmawia z Dariuszem Kruczkowskim, zwycięzcą biegu na 10 km podczas Letniego Biegu Piastów (Sobota z radiową Jedynką)
  • Julian Gozdowski zaprasza do Jakuszyc w każdej porze roku (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
Letni Bieg Piastów 2013
Letni Bieg Piastów 2013Foto: mat. promocyjne/bieg-piastow.pl/

Polana Jakuszycka to miejsce, gdzie już od lat organizowany jest Bieg Piastów. Leśne ścieżki Gór Izerskich to jednak nie tylko doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego, ale również do biegania tradycyjnego. W sobotę 30 sierpnia odbył się tam po raz drugi Letni Bieg Piastów. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: w Półmaratonie Górskim (21,1 km) i Jakuszycką Dziesiątką (10 km).

Między innymi na tych trasach w maju trenował maratończyk Yared Shegumo, który zdobył dla Polski srebrny medal na niedawnych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce w Zurychu. Jak podkreślał w "Sygnałach dnia" Dariusz Serafin, Polanę Jakuszycką na miejsce swych przygotowań wybiera coraz więcej biegaczy. - To Julian Gozdowski pierwszy odkrył, że można tutaj trenować wydolność. W tej chwili przyjeżdżają tu już nie tylko reprezentanci Polski w kajakarstwie i wioślarstwie, narciarze biegowi czy nawet żużlowcy, ale coraz więcej osób, które chcą się przygotować do startów w niżej położonych miejscach - tłumaczył komandor Letniego Biegu Piastów.

Gość Jedynki przy okazji poinformował, że przyszłoroczny Bieg Piastów odbędzie się we wcześniejszym terminie - zamiast w pierwszy weekend marca, w ostatni weekend lutego. Zapisy na zawody już się rozpoczęły. Więcej na ten temat - w nagraniu audycji.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

pg/mk

Czytaj także

Legenda Biegu Piastów: tegoroczny był najtrudniejszy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 16:00
Walter Judka jednak się nie poddał i po raz trzydziesty ósmy wziął udział wyścigu. Choć przed biegiem zapowiadał, że lekko nie będzie. - W tym roku wyścig jest najtrudniejszy dlatego, że jest bardzo mało śniegu - mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 2015 roku Bieg Piastów w innym terminie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 11:11
39. Bieg Piastów w 2015 roku odbędzie się wcześniej niż zazwyczaj. Poinformował o tym Angelo Corradini, sekretarz generalny Worldloppet Ski Federation.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letni Bieg Piastów na zakończenie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 11:07
Tradycyjnie już w ostatnią sobotę sierpnia zapraszamy do Szklarskiej Poręby na wyjątkowy bieg po leśnych ścieżkach Gór Izerskich. Letni Bieg Piastów to cudowne widoki, ciekawe podbiegi i ostre zbiegi.
rozwiń zwiń