Polacy czują się bezpiecznie w pracy. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 09:36
Wypadek samochodowy, praca na wysokości i niebezpieczne maszyny - to zdaniem pracowników najważniejsze zagrożenia w pracy. Polacy zwracają coraz większą uwagę na to, czy pracodawcy dbają o bezpieczeństwo w pracy.
Audio
  • Czy czujemy się bezpiecznie w pracy? (Jedynka/Sygnały dnia)
Jedną z głównych przyczyn wypadków z pracy jest nieprzestrzeganie zasad BHP
Jedną z głównych przyczyn wypadków z pracy jest nieprzestrzeganie zasad BHPFoto: Glow Images/East News

Z najnowszych badań dotyczących bezpieczeństwa pracy w Polsce, wynika, że 87% pracujących osób, czuje się bezpiecznie w pracy, pozostałe 13% - obawia się o swoje życie lub zdrowie.
Jakub Antoszewski z ośrodka badawczego Millward Brown powiedział w radiowej Jedynce, że mamy większe poczucie bezpieczeństwa w pracy niż jest ono w rzeczywistości.
- Aż 30 proc. naszych respondentów spotkało się w miejscu pracy z wypadkami lub słyszeli o takowych. 9 proc. wypadków było śmiertelnymi - tłumaczył.
Jakub Antoszewski podkreślił, że bezpieczeństwo i warunki pracy są często wymieniane jako jedne z głównych przyczyn przy jej wyborze.
Dla poprawy bezpieczeństwa w pracy zawiązała się koalicja pracodawców. Jej pomysłodawca - Andrzej Smółko wyjaśniał, że chodzi o edukację w zakresie obowiązujących norm i procedur BHP w szczególności wśród małych i średnich przedsiębiorstw.
Rozmawiała Dorota Świerczyńska.
pp/ag

Czytaj także

Czy podróż autokarem jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 16:30
Tragedia polskiego autokaru w Niemczech ponownie wywołała dyskusje o bezpieczeństwie przewozów pasażerskich. Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego, będzie mówił w "Sygnałach dnia" o kontrolach autobusów i busów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki w pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 11:36
Według danych w roku 2013 doszło w Polsce do 88 tys. wypadków przy pracy, a na niebezpieczeństwo są narażeni najczęściej pracownicy przemysłu przetwórczego. Jakie są prawa zatrudnionego, a jakie obowiązki pracodawcy w chwili zaistnienia wypadku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki w pracy: nowe dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:46
GUS opublikował nowe statystyki dotyczące bezpieczeństwa w pracy. Z danych wynika, że najczęściej wypadki zdarzają się w budownictwie, przetwórstwie przemysłowym, handlu, naprawach i rolnictwie. Czy praca w Polsce stała się bardziej bezpieczna?
rozwiń zwiń