X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pobicie Przemysława Wiplera. "Sprawa dla MSW"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 09:22
- To jest też problem nowej minister spraw wewnętrznych, która w ogóle zniknęła odkąd została wybrana. To jest sprawa, którą minister powinna wyjaśnić, w imię dbania o dobro publiczne - mówi w "Sygnałach dnia" Michał Kolanko ("300polityka").
Audio
  • Łukasz Warzecha (wSieci) i Michał Kolanko (300polityka) o Przemysławie Wiplerze, Radosławie Sikorskim, Grzegorzu Schetynie i sprawie Jarosława Ziętary (Sygnały dnia/Jedynka)
Poseł Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler, podczas konferencji prasowej 6 bm. w Sejmie, ws. ujawnionych nagrań z monitoringu
Poseł Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler, podczas konferencji prasowej 6 bm. w Sejmie, ws. ujawnionych nagrań z monitoringuFoto: PAP/Rafał Guz

Wróciła sprawa pobicia posła Przemysława Wiplera. „Super Express" i "Fakt" ujawniły nagranie incydentu pomiędzy posłem i policjantami, do którego doszło pod warszawskim klubem nocnym w październiku 2013 r. Przemysław Wipler oświadczył w czwartek, że będzie domagał się sprawiedliwości i oczekuje wyjaśnień ze strony komendanta głównego policji, Bartłomiej Sienkiewicza, oraz premier Ewy Kopacz, która była w czasie nagłośnienia sprawy marszałkiem Sejmu.

Pojawia się pytanie, dlaczego opinia publiczna ujrzała nagranie na kilkanaście dni przed wyborami samorządowymi, w których Przemysław Wipler kandyduje na urząd prezydenta Warszawy.

<<<Wraca sprawa pobicia Przemysława Wiplera. Nagranie z monitoringu potwierdza wersję posła?>>>

- To, co jest na tym filmie jest szokujące. Przez osiem minut człowiek leżący na ulicy jest bity przez policjantów, wydaje się, że zupełnie bez powodu. To, że to było non-stop pokazywane we wszystkich sieciach informacyjnych, pokazuje najlepiej jaki problem ma teraz policja, zwłaszcza przed 11 listopada, kiedy wszyscy będziemy się przyglądać temu, jak policja działa - ocenia Michał Kolanko.

W opinii publicysty, można spekulować na temat kontekstu samorządowego, ale "to jest broń obosieczna". - Nagranie to przypomina z całą mocą wszystkim wyborcom, dlaczego Przemysław Wipler znalazł się pod tą Enklawą - tłumaczy gość Jedynki i dodaje, że sprawę pobicia posła Wiplera, parlamentarzyści powinni się zająć na forum komisji spraw wewnętrznych.

Łukasz Warzecha (wSieci) mówi, że nie interesuje go, dlaczego nagranie pojawiło się właśnie teraz. - Dyskusja o tym, dlaczego pojawiło się akurat teraz zamąca to, co jest treścią tego filmu, a moim zdaniem ta treść jest ważniejsza - podkreśla publicysta.

- Prokuratura i policja były w dyspozycji tego nagrania i mogły spokojnie ujawnić je wcześniej. To, że ono się przez rok nie pojawiło to jest skandal, ale skupmy się na tym co na nim jest, bo to co jest pokazane jest bardziej skandalicznie - dodaje gość Jedynki.

Goście "Sygnałów dnia" mówili także m.in. o sprawie Jarosława Ziętary, głosowaniu nad wnioskiem PiS o odwołanie Radosława Sikorskiego oraz przemówieniu szefa MSZ Grzegorza Schetyny.

Prowadziła: Kamila Terpiał-Szubartowicz

Goście: Łukasz Warzecha (wSieci), Michał Kolanko (300polityka)

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Data emisji: 07.11.2014

Godzina emisji: 8.15

(kh,tj)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pobicie posła Wiplera. "Sprawa była tuszowana, policja chyba nas oszukiwała"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 09:58
Goście "Komentatorów" Renata Kim ("Newsweek") oraz Paweł Lisicki ("Do Rzeczy") zgodzili się, że funkcjonariusze policji, którzy obezwładnili posła Przemysława Wiplera, wykazali się wyjątkową brutalnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Sikorski straci fotel? Ważą się losy marszałka Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 06:50
Sejm będzie głosował dziś nad wnioskiem PiS o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPO: problem brutalności istnieje w każdej policji świata

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 08:20
Profesor Irena Lipowicz mówiła w radiowej Jedynce, że polscy funkcjonariusze nie mają najgorszej opinii w Europie. - Są policje krajów demokratycznych, które uchodzą za dużo bardziej wątpliwe w swoich działaniach - zaznaczyła Rzecznik Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń