Serduszko WOŚP nr 90 wręczone zwycięzcy licytacji

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 09:55
Jerzy Owsiak i dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa wręczyli serduszko nr 90 wraz z certyfikatem zwycięzcy licytacji, która odbyła się na antenie Jedynki podczas XXIII Finału WOŚP 11 stycznia.
Audio
  • Wręczenie serduszka WOŚP nr 90 zwycięzcy licytacji Bogdanowi Trocewiczowi (Sygnały dnia/Jedynka)
Od lewej: dyr. radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa, Bogdan Trocewicz - zwycięzca licytacji i Jerzy Owsiak z serduszkiem WOŚP nr 90
Od lewej: dyr. radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa, Bogdan Trocewicz - zwycięzca licytacji i Jerzy Owsiak z serduszkiem WOŚP nr 90Foto: Wojciech Kusiński/PR

Numer serduszka nie jest przypadkowy - w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia. Serduszko wygrał pan Bogdan Trocewicz z Warszawy kwotą 37 440 zł.
- Sam jestem zaskoczony swoją postawą i tym, co się stało - przyznaje zwycięzca licytacji. Przypomina, że licytacja rozpoczęła się od sumy 90 złotych. - Myślałem 3 tysiące, 4 tysiące, no może 7 - dodał.

WOŚP w Jedynce. Złote serduszko nr 90 wylicytowane >>>
Bogdan Trocewicz wspominał, że z Radiem, jako słuchacz, jest związany od 1957 roku, kiedy ojciec kupił odbiornik radiowy na baterie, bo nie mieli w domu wówczas prądu. Przyznał, że od tego czasu Radio go wspiera, wychowuje i uczy.
Gość radiowej Jedynki wyjaśnił, że wziął udział w licytacji, bo postanowił się podzielić tym, co ma z innymi, nie tylko z rodziną.
- Zaniemówiłem - przyznał Jerzy Owsiak. Dodał, że wielokrotnie zdarzało mu się wręczać serduszka i ludzie różnie opowiadają o powodach, dlaczego są związani z akcją WOŚP. - Ty wniosłeś coś nowego, uczuciowego, pięknego, bo tak pięknie opowiadasz o Radiu i o tym, jacy my jesteśmy jako słuchacze - mówił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bogdan Trocewicz zrewanżował się komplementem. - Uważam, że to, co robisz jest tak wspaniałe i tak ciekawe w sensie wydarzenia, że jest to poziom ogólnoświatowy, a może i coś więcej - mówi. - A może i coś więcej, to bardzo ciekawie powiedziane. Może wyrzeźbimy to w kamieniu - odpowiedział Owsiak.
Licytacja serduszka to nie jedyna akcja radiowej Jedynki, którą wspierał Bogdan Trocewicz. Brał również udział w grudniowej aukcji prac Choinki Jedynki. - To właśnie jest ta rodzina radiowej Jedynki. Mam wrażenie, że są to osoby które są z nami zawsze. Przez cały rok - mówił dyrektor Pierwszego Programu Kamil Dąbrowa. Przypomniał tu panią Teresę, która zaciekle licytowała.
Zwycięzca licytacji dostał również torbę i kubek z logo radiowej Jedynki, a także kubek i kalendarz WOŚP.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Daniel Wydrych
Goście: Bogdan Trocewicz - zwycięzca licytacji serduszka WOŚP nr 90, Jerzy Owsiak - szef WOŚP, Kamil Dąbrowa - dyrektor radiowej Jedynki
Data emisji: 29.01.2015
Godzina emisji: 8.18

(ag/bch)

Czytaj także

Jurek Owsiak: dzięki Wam zmieniamy rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 19:20
- Bawcie się razem z nami, namawiam żebyście byli z nami do końca - mówił w Radiowej Jedynce szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP w Jedynce. Złote serduszko nr 90 wylicytowane

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 20:00
Jego numer nie jest przypadkowy - w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia. Serduszko wygrał pan Bogdan Trocewicz z Warszawy kwotą 37.440 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak: gdyby ludzie nas nie cenili, to by nas nie wspierali

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 20:51
W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Do godz. 20 fundacja zebrała prawie 10 mln zł.
rozwiń zwiń