X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Wojciechowski: to może być koniec polskiego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 08:10
- Na wsi jest bardzo źle (...) Od dwóch lat jest praktycznie permanentny kryzys na wszystkich rynkach rolnych, (...) rolnicy nie mają już w tej chwili bezpiecznego źródła dochodów - podkreślił w radiowej Jedynce europoseł PiS Janusz Wojciechowski.
Audio
  • Janusz Wojciechowski: to może być koniec polskiego rolnictwa (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Wojciechowski
Janusz WojciechowskiFoto: Jarosław Kruk/Wikimedia Commons

Przed gmachem resortu rolnictwa protestowali w środę rolnicy. Organizator protestu - Sławomir Izdebski z OPZZ rolników - opuścił rozmowy z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim po 15 minutach. OPZZ RIOR domaga się odszkodowań za straty w uprawach spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka.
Gość audycji "Sygnały dnia" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski powiedział, że to tak wygląda, jakby komuś zależało na tym, by polscy rolnicy byli biedni i zadłużeni właśnie teraz. Jego zdaniem ma to związek z tym, że 1 maja 2016 roku kończy się okres ochronny na zakup polskiej ziemi. - Przyjadą cudzoziemcy kupować polską ziemię. Polscy rolnicy będą w tym momencie biedni, zadłużeni. Nie dość, że nie będą mogli konkurować w zakupie ziemi, będą zmuszeni przez sytuację ekonomiczną, sprzedać własną ziemię - stwierdził. - Polski rząd zachowuje się tak, jakby wręcz nie zależało mu na tym, żeby obronić polskich rolników - dodał.
W jego opinii rolnicy mają wszelkie podstawy, by protestować. - Mam wielkie pretensje do ministra rolnictwa Marka Sawickiego o to, że on udaje, że jest w stanie coś załatwić. On powinien się wedrzeć do gabinetu premier Ewy Kopacz - jakby nie został do tego gabinetu wpuszczony - i zażądać działania od szefowej rządu. Te sprawy, które wymagają w tej chwili załatwienia, to są sprawy do poruszenia na najwyższym szczeblu - wskazał eurodeputowany PiS.
Wśród najważniejszych kwestii do rozwiązania gość radiowej Jedynki wymienił rekompensaty za rosyjskie embargo, kary za przekroczenie kwot mlecznych i pomoc w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. - To wszystko są sprawy europejskie (...) To Ewa Kopacz, a nie Marek Sawicki, bo on niczego nie załatwi,  powinna pojechać w trzy miejsca - do Berlina porozmawiać z Angelą Merkel, do Paryża porozmawiać z Francoisem Hollande'm i do Brukseli porozmawiać ze znanym sobie bardzo dobrze Donaldem Tuskiem. Na tym szczeblu ta sprawa jest zawsze do załatwienia, to jest kwestia prostej politycznej decyzji - ocenił.
- Premier powinna spotykać się z rolnikami, słuchać tego, co oni mówią, bo naprawdę sytuacja jest niesłychanie dramatyczna, to może być koniec polskiego rolnictwa - zaznaczył.
***
Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska
Gość: Janusz Wojciechowski (europoseł PiS)
Data emisji: 12.02.2015
Godz. emisji: 7.17
kk/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest rolników rozłamany: Izdebski zrywa rozmowy i chce dalszych blokad, 17 organizacji negocjuje z Sawickim

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 22:12
Rolnicze negocjacje w Warszawie zakończyły się rozłamem wśród organizacji rolniczych i jednocześnie zaostrzeniem protestu. Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zrywa rozmowy, nawołuje do dalszych blokad, i znowu zaprasza Sawickiego do rozmów na drodze. Sawicki rozmawia z 17 organizacjami rolniczymi. Policja nie wpuszcza ciągników do Warszawy. Te stoją na rogatkach stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy nie ustępują: kolumna ciągników pod Warszawą. "Nie odpuścimy"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 22:56
Stoją przed wjazdem do Warszawy i domagają się rozmów z rządem. Mowa o rolnikach, którzy blokują drogę krajową numer 2 w kierunku stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy stoją pod Warszawą. Nie będzie spotkania z ministrem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 10:45
Marek Sawicki nie pojedzie do rolników. Protestujący zaprosili ministra rolnictwa do miejscowości Zakręt, gdzie rolnicze traktory blokują drogę wjazdową do Warszawy. Według nich rozmowy mogłyby się rozpocząć w południe.
rozwiń zwiń