Mariusz Błaszczak: Putin wie, że tylko armia USA jest barierą, której nie zdoła przejść

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 08:18
- Świat Zachodu powinien zatrzymać agresję Putina. Może to zrobić, a najskuteczniejszym sposobem są sankcje - przekonywał w "Sygnałach dnia" szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: Putin ma świadomość, że tylko armia USA stanowi barierę, której nie zdoła przejść (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wicepremier Tomasz Siemoniak poinformował, że nasi specjaliści będą przekazywać swoje doświadczenia ukraińskim instruktorom, a ci zajmą się szkoleniem tamtejszych podoficerów. Będzie to misja pod patronatem NATO.

Mariusz Błaszczak powiedział, że decyzje w sprawie Ukrainy powinny zapadać i być koordynowane w gronie państw NATO. Jego zdaniem musimy wspierać ten kraj "ze względu na nasze bezpieczeństwo". - Świat wolny, świat Zachodu powinien zatrzymać agresję Putina, może to zrobić, najskuteczniejsze są sankcje - dodał.

W radiowej Jedynce podkreślił, że Rosja najbardziej odczuje efekty prowadzenia swojej agresywnej polityki względem Ukrainy, jeśli jeszcze bardziej będą spadać ceny ropy i gazu, gdyż jest to kraj uzależniony od ich eksportu. Przypomniał, że dzięki takim działaniom amerykański prezydent Ronald Reagan pokonał Związek Sowiecki.

Poseł PiS mówił, że sprawa dostaw broni dla Ukrainy powinna być rozwiązana w gronie NATO. Utrzymywał też, że polskie władze nadal powinny zabiegać o zainstalowanie na terytorium naszego kraju "twardej infrastruktury NATO", czyli stałych baz wojskowych. - Amerykańska tarcza antyrakietowa na terenie Polski leży w naszym interesie - oceniał Mariusz Błaszczak. - Putin ma świadomość, że tylko armia USA stanowi barierę, której nie zdoła przejść - dodał.

Gość "Sygnałów dnia" mówił też o pomniku smoleńskim i Oskarze dla filmu "Ida".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Mariusz Błaszczak (szef klubu parlamentarnego PiS)
Data emisji: 26.02.2015
Godzina emisji: 7.15

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
zbych1rych2015-02-26 11:14 Zgłoś
Ten człowiek jet śmieszny. Dawno nie słyszałem takiego kłamcy jak on. Dla przypomnienia : kilka dni temu po wizycie Orbana skłamał obleśnie, że niski olbrzym z Żoliborza odmówił spotkania z Orbanem. Jak się okazało nikt z Węgrów o takie spotkanie nie zabiegał. Jak można wierzyć temu notorycznemu kłamcy. Ten człowiek nie wei co to prawda, co to fakty. On wypowie prawdę wówczas, gdy chce skłamać.

Czytaj także

Rzecznik szefowej dyplomacji UE: pracujemy nad sankcjami wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 15:35
W czwartek sekretarz stanu USA poinformował, że Stany Zjednoczone są gotowe ukarać Rosję nowymi sankcjami jeśli będzie dalej eskalować napięcie na Ukrainie.
rozwiń zwiń