Ustawa na czas wojny. Gen. Stanisław Koziej: ulepszyliśmy zasady

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 08:12
O atutach podpisanej przez prezydenta ustawy regulującej kwestie kierowania państwem w czasie zagrożenia wojną mówił w "Sygnałach dnia" gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Obronność państwa w czasie wojny. Gen. Stanisław Koziej: ulepszyliśmy zasady (Sygnały dnia/Jedynka)
Gen. Stanisław Koziej
Gen. Stanisław KoziejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Stanisław Koziej tłumaczył, że ulepszone zostały przede wszystkim zasady współdziałania prezydenta z Radą Ministrów. Jak mówił, ta ustawa doprecyzowuje także kompetencje i zadania naczelnego dowódcy sił zbrojnych oraz umożliwia przygotowywanie w odpowiednim czasie kandydata na to stanowisko.

- Naczelny dowódca w czasie wojny podlega prezydentowi i dowodzi siłami zbrojnymi niezbędnymi do odparcia agresji, w zależności od jej rodzaju. Wcześniej są przygotowywane również plany operacyjne - wyjaśnił szef BBN.

Dodał, że to, kim będzie ta osoba, "jest we władzy pani premier i pana prezydenta", ponieważ zgodnie z podpisaną ustawą premier wskazuje, a prezydent powołuje kandydata.

Co ze śmigłowcami dla polskiej armii? Posłuchaj co na ten temat powiedział Stanisław Koziej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: gen. Stanisław Koziej (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)

Godzina emisji: 7.17

Data emisji: 02.04.2015

mr/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Szef BBN: wzmacnianie ukraińskiej armii służy Polsce i Europie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 15:31
- Im silniejsza armia ukraińska, tym większa szansa na zatrzymanie eskalacji konfliktu. Dlatego wzmacnianie ukraińskiej armii leży interesie Europy, Polski i Ukrainy - oświadczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej po spotkaniu z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kreml uderza w Polskę. Generał Koziej: to element wojny informacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 18:59
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej skrytykował w Radiowej Trójce Władimira Putina. Według rosyjskiego prezydenta - Amerykanie szkolili w Polsce "ukraińskich nacjonalistów".
rozwiń zwiń