X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawozdawcy na start, czyli sportowa historia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:29
Pierwszą relację sportową nadano w 1927 roku z zawodów narciarskich w Zakopanem. Sprawozdawcą była kobieta Ada Arctówna. Taki był start...
Audio
  • Relacje sportowe w historii Polskiego Radia (Sygnały dnia/Jedynka)
Dziennikarz i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowi 55-lecia kroniki sportowej Programu 1 Polskiego Radia SA w Warszawie
Dziennikarz i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowi 55-lecia kroniki sportowej Programu 1 Polskiego Radia SA w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Bogdan Tuszyński, Tadeusz Cegielski, Bohdan Tomaszewski i wielu innych znakomitych sprawozdawców Polskiego Radia. Oni tworzyli podwaliny pięknej sztuki dziennikarskiej, jaką jest komentowanie wydarzeń sportowych.

Początki jednak nie były proste. - Będę opowiadał co się dzieje na boisku i zobaczymy co z tego wyjdzie - tymi słowy Ludomir Budziński próbował przekonać swojego przełożonego do wyjścia z mikrofonem w plener. Udało się - sprawozdawca jako pierwszy komentował mecz piłkarki na antenie.

Natomiast pierwszą "Kronikę sportową" nadano 30 listopada 1954 roku. Kultowej audycji od dzieciństwa słuchali dzisiejsi dziennikarze sportowi Jedynki. Tomasz Zimoch swoją komentatorską karierę rozpoczął... w szkole podstawowej od osiedlowego żartu.

A jak powstał słynny sygnał "Kroniki"?

60 lat Kroniki Sportowej - słuchaj jubileuszowego cyklu >>>

***

Przygotowała: Katarzyna Pilarska
Data emisji: 14.04.2015
Godzina emisji: 6.27
Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Redaktor Zimoch znów może poczuć ból w nogach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 10:00
Znany z żywiołowych relacji z imprez sportowych redaktor Tomasz Zimoch znów poprowadzi w radiowej Jedynce popularną "Kronikę Sportową".
rozwiń zwiń

Czytaj także

58 lat z Kroniką Sportową w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 10:49
"Kronika Sportowa" zadebiutowała na antenie Programu 1 Polskiego Radia 30 listopada 1954 roku. Jej pomysłodawcą był redaktor Konrad Gruda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski nie żyje. Odszedł prawdziwy arcymistrz słowa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 21:05
W wieku 93 lat zmarł w Warszawie Bohdan Tomaszewski, legendarny komentator radiowy i telewizyjny. Jak podkreśla prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski - Tomaszewski był nie tylko legendarną postacią dziennikarstwa, ale też wspaniałym człowiekiem.
rozwiń zwiń