Pakiet onkologiczny w TK. "Bartosz Arłukowicz jest złym ministrem"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 09:10
- Bartosz Arłukowicz jest złym i nieudolnym ministrem, niekomunikującym się ani z pacjentami ani z opinią publiczną - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej".
Audio
  • Agata Nowakowska ("Gazeta Wyborcza") i Michał Karnowski ("wSieci") o pakiecie onkologicznym i katastrofie smoleńskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister zdrowia podkreśla, że resort ma swoje analizy, które wskazują na to, że pakiet onkologiczny jest zgodny z konstytucją
Minister zdrowia podkreśla, że resort ma swoje analizy, które wskazują na to, że pakiet onkologiczny jest zgodny z konstytucjąFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz złożył wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją niektórych zapisów tzw. pakietu onkologiczno-kolejkowego. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz jest oburzony wnioskiem samorządu lekarskiego do Trybunału Konstytucyjnego.

<<<Pakiet onkologiczny w TK. Minister Zdrowia: szefowi samorządu lekarskiego myli się rola>>>

Zdaniem Agaty Nowakowskiej, pakiet onkologiczny został wprowadzony bez wystarczających konsultacji z pacjentami i lekarzami.

Michał Karnowski z tygodnika "wSieci" podkreśla z kolei, że pakiet onkologiczny jest, być może kulawą i wymagającą usprawnienia, ale jednak próbą uporania się z problemem". - Pomysł żeby ludzie walczący z nowotworem byli objęci specjalną ścieżką i mieli poczucie, że ktoś się nimi opiekuje mnie się osobiście podoba - mówi publicysta.

Goście "Sygnałów dnia" mówili także o nieprawidłowościach w 36. specjalnym pułku lotniczym i  dyskutowali na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Agata Nowakowska ("Gazeta Wyborcza"), Michał Karnowski ("wSieci")

Data emisji: 17.04.2015

Godzina emisji: 8.20

kh

Czytaj także

Pakiet onkologiczny w Trybunale Konstytucyjnym. "Dla dobra chorych"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 13:37
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej złożył wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją niektórych zapisów tzw. pakietu onkologiczno-kolejkowego. Został przygotowany na podstawie zewnętrznego audytu, który otrzymała już premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet onkologiczny w TK. Minister Zdrowia: szefowi samorządu lekarskiego myli się rola

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 13:20
- Ta ustawa przechodziła przez Ministerstwo Zdrowia, Radę Ministrów, Sejm, Senat i podpisał ją prezydent - wylicza w Jedynce minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń