Julian Gozdowski: Bieg Piastów zaistniał dzięki Polskiemu Radiu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 08:26
- Mocno zabiegałem, żeby dostać się do Polskiego Radia. Chciałem przybliżyć informacje o tym, co dzieje się na Polanie Jakuszyckiej, na tzw. ziemiach odzyskanych - mówił w "Sygnałach dnia" honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.
Audio
  • Julian Gozdowski: Bieg Piastów zaistniał dzięki Polskiemu Radiu (Sygnały dnia/Jedynka)
Julian Gozdowski jak co roku na stanowisku Honorowy Komandor Biegu Piastów opowiada Krzysztofowi Grzesiowskiemu o historii imprezy i tegorocznych trasach
Julian Gozdowski jak co roku na stanowisku! Honorowy Komandor Biegu Piastów opowiada Krzysztofowi Grzesiowskiemu o historii imprezy i tegorocznych trasach Foto: Polskie Radio

Od 1976 roku Bieg Piastów odbywa się corocznie, poza jednym w okresie stanu wojennego, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w województwie dolnośląskim. - Z Warszawy do Zakopanego jest jeden skok. Natomiast do nas zawsze było dosyć daleko - wyjaśniał Julian Gozdowski.

Były komandor Biegu Piastów wspominał, że od samego początku zabiegał o to, żeby Bieg Piastów zaistniał w mediach. Jak tłumaczył, największymi w tamtym okresie były Kronika Filmowa i Program Pierwszy Polskiego Radia. Na pomysł wpadł, gdy usłyszał w Radiowej Jedynce bezpośrednią transmisję znad morza, w której słychać było szelest piasku na plaży. -  Pomyślałem sobie, że podobnie mogłoby być ze śniegiem po którym suną narty biegowe. – Wymarzyłem sobie, że będzie słychać w radiu śpiew nart - powiedział Gozdowski.

Były komandor Biegu Piastów tłumaczył, że nigdy nie miał dosyć współpracy z Polskim Radiem. - Bardzo jestem wdzięczny redaktorem za to, że się z nami identyfikują - podkreślił gość Jedynki.

W 2016 roku odbędzie się jubileuszowa, 40. edycja imprezy. Będzie na niej również Radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Julian Gozdowski (honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów)

Godzina emisji: 7.15

Data emisji: 18.04.2015

tj/mg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

39. Bieg Piastów 2015 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 10:00
Największy narciarski bieg masowy w Polsce co roku gromadzi w Jakuszycach kilka tysięcy osób. Jak co roku w Górach Izerskich byliśmy i my.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Gozdowski o Biegu Piastów: zrobiliśmy coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 15:25
Dziś Polanę Jakuszycką zna cały świat. - Udało się to osiągnąć przez ponad 40 lat pracy wszystkich współpracowników. Mamy ogromną satysfakcję - opowiada honorowy komandor Biegu.
rozwiń zwiń