Wybory prezydenckie 2015. Paweł Kukiz: ponad nami stoi Polska

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 09:15
- Ubiegam się o urząd prezydenta m.in. po to, by nie zajęła go osoba wywodząca się z klanów politycznych, która będzie pilnowała tego stanu rzeczy, ustroju, w jakim obecnie Polska funkcjonuje - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce niezależny kandydat na prezydenta Paweł Kukiz.
Audio
  • Paweł Kukiz: ponad nami stoi Polska (Sygnały dnia/Jedynka)
Wybory prezydenckie 2015. Paweł Kukiz:  ponad nami stoi Polska
Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Paweł Kukiz mówi, że bardzo źle się stało, że trzy miliony Polaków wyjechały za granicę. - Jak można mówić w tej chwili o przyjmowaniu ludzi z krajów islamskich? Ja im bardzo współczuję, ale niech jadą do Niemiec, które są bogate, do Francji, Wielkiej Brytanii - podkreśla gość Jedynki. - My musimy zrobić wszystko, aby nasi rodacy, nasi bracia i siostry nie musieli wyjeżdżać za chlebem - dodaje kandydat na prezydenta.

Gość "Sygnałów dnia" ocenia, że wokół niego gromadzą się przede wszystkim "ludzie ideowi" - Ideowcy, którzy za Polskę pójdą w ogień - zaznacza Paweł Kukiz. - Ponad nami stoi Polska. Ponad nami stoi państwo. Mnie nie interesuje prawo, lewo, kto co myśli… Mnie interesuje osiągnięcie celu, a jak już ten cel osiągniemy - w postaci jednomandatowych okręgów wyborczych - to one z automatu wyczyszczą, w ogromnej mierze, władzę ze złych ludzi - mówi.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej>>>

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja zostanie zorganizowana druga tura głosownia. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Kukiz (kandydat na prezydenta RP, muzyk)

Godzina emisji: 8.15

Data emisji: 27.04.2015

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Paweł Kukiz: moje dzieci mają bardziej spracowane ręce niż politycy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 17:44
Kandydat na prezydenta Paweł Kukiz prowadził w sobotę kampanię na Śląsku. Podczas konferencji w Chorzowie odniósł się do sytuacji górników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż prezydencki TNS Polska: I tura nie przyniesie rozstrzygnięcia

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 11:36
Poparcie dla Bronisława Komorowskiego wynosi - 41 procent. Andrzeja Dudę popiera 26 procent osób, które wzięły udział w sondażu TNS Polska. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11 - 16 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono powołanie nowej partii politycznej. "Popieramy Pawła Kukiza"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 20:38
Powołanie nowej partii politycznej - Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej - i poparcie dla Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich ogłosił w niedzielę w Warszawie szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.
rozwiń zwiń