X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Świat bez Władysława Bartoszewskiego stał się bardziej ponury"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 20:00
Śmierć prof. Bartoszewskiego odnotowały zarówno zachodnie, jak i rosyjskie media. Najwięcej uwagi jednej z kluczowych postaci w polsko-niemieckich relacjach po II wojnie światowej poświęciła prasa naszych zachodnich sąsiadów.
Audio
  • Zagraniczne media o Władysławie Bartoszewskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Informacje o śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego (na zdjęciu z kanclerzem Niemiec Helmutem Kohlem) podała m.in. prasa amerykańska, rosyjska i niemiecka
Informacje o śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego (na zdjęciu z kanclerzem Niemiec Helmutem Kohlem) podała m.in. prasa amerykańska, rosyjska i niemieckaFoto: PAP/Archiwum

"Bartoszewski był największą moralną instancją w polskiej polityce" - pisze o Władysławie Bartoszewskim Frank Herold, komentator "Berliner Zeitung".

"Odpoczynek był mu pojęciem nieznanym. Jeszcze w 10. dekadzie swojego życia działał jako doradca premiera ds. polityki zagranicznej" - podkreśla "Süddeutsche Zeitung".

Z kolei dziennik "Bild" przytacza opinię wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego Christopha Heubnera - "Byli więźniowie Auschwitz z całego świata stracili ważnego poplecznika i przyjaciela. Świat stał się trochę bardziej ponury".

W audycji przytoczone zostały również doniesienia na temat śmierci prof. Bartoszewskiego z prasy rosyjskiej i amerykańskiej, a także wspomnienia o nim przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza oraz szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

***

Przygotowała: Ewa Syta

Data emisji: 27.04 2015

Godzina emisji: 6.51

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia".

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł prof. Władysław Bartoszewski. "Był człowiekiem nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 02:00
– Był wcieleniem etosu polskiego inteligenta z jego niezależnością myślenia – mówił w audycji specjalnej w Dwójce prof. Ireneusz Krzemiński, wspominając zmarłego 24 kwietnia prof. Władysława Bartoszewskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ołdakowski: odszedł ostatni z wielkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 23:59
- Czymś co po nim zostanie jest takie przekonanie, że trzeba być uczciwym i iść szybko przez życie - wspomina Władysława Bartoszewskiego dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Władysław Bartoszewski. "Polska straciła człowieka wyjątkowego"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 13:25
- Bardzo niewielu jest ludzi w Polsce, którzy byli słuchani bardzo rzetelnie w Niemczech i w Izraelu - stwierdził Marek Siwiec z SLD. - Są ludzie, którzy elektryzują innych, on miał tę cechę - dodała Julia Pitera z PO. - Był jednym z ostatnich świadków tamtych lat - wskazał Tadeusz Cymański z SP.
rozwiń zwiń