X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kalisz o dymisji Grabarczyka: sprawiedliwość znów złożono na ołtarzu polityki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 08:28
Z punktu widzenia kampanii wyborczej sprawa Cezarego Grabarczyka mogłaby przeszkodzić dobremu wynikowi czy reelekcji prezydenta - mówił Ryszard Kalisz w Jedynce. - Przy tym wszyscy mamy świadomość niewydolności wymiaru sprawiedliwości - dodał poseł.
Audio
  • Ryszard Kalisz o dymisji ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka (Sygnały dnia/Jedynka)
Były minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk
Były minister sprawiedliwości Cezary GrabarczykFoto: PAP/Rafał Guz

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk nie jest już ministrem sprawiedliwości. Złożył dymisję, którą przyjęła premier Ewa Kopacz.

W ubiegłym tygodniu media podały, że Cezary Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Policjanci z Łodzi mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów. Sam Cezary Grabarczyk potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że został "zaproszony przez prokuratora na przesłuchanie" i był przesłuchiwany w charakterze świadka.

Ryszard Kalisz (Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska) powiedział w Jedynce, że wymiar sprawiedliwości od 1989 r. nie przeszedł poważniejszej modyfikacji. - Cały czas, co do zasady, pozostaje niestety w kształcie ustalonym w latach 50. - mówił gość Jedynki. - Udała się reforma ekonomiczna, polityczna, jesteśmy w Unii Europejskiej. Jednak choćby w zakresie funkcjonowania oskarżenia publicznego mamy postępowanie przygotowawcze inkwizycyjne, właściwe dla kształtowania prawa w czasach stalinowskich. Było ono oczywiście wielokrotnie zmieniane, ale co do istoty takie zostało – mówił Ryszard Kalisz. Zaznaczył, że ”mamy gorący fotel ministerialny” w resorcie sprawiedliwości i przez to ”jest, jak jest”.

Polityk, były minister spraw wewnętrznych, mówił również o innych wadach polskiego wymiaru sprawiedliwości.- Mam prawo do obywatelskiej złości, że znowu sprawy wymiaru sprawiedliwości są kładzione na ołtarzu polityki - powiedział gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Ryszard Kalisz

Data emisji: 30.04.2015

Godz. emisji: 7.17

agkm/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymisja Cezarego Grabarczyka. Prezydent przyjmie ją jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 15:14
Prezydent Bronisław Komorowski, który przebywa na poligonie w Drawsku Pomorskim powiedział dziennikarzom, że dymisję ministra Cezarego Grabarczyka podpisze gdy tylko wróci do Warszawy, najprawdopodobniej wieczorem.
rozwiń zwiń