"Archiwa rodzinne" nagrodzone na Warszawskich Targach Książki!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 08:30
Książka, efekt wspólnego konkursu radiowej Jedynki i Archiwów Państwowych "Zostań rodzinnym archiwistą", otrzymała nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka przyznawaną autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.
Audio
  • Nagroda im. prof. Skowronka dla albumu "Archiwista rodzinny" (Sygnały dnia/Jedynka)
W albumie Archiwa rodzinne znalazły się m.in. stare fotografie i dokumenty poświadczające szlachectwo, narodowość czy wykształcenie słuchaczy Jedynkifragment okładki książki
W albumie "Archiwa rodzinne" znalazły się m.in. stare fotografie i dokumenty poświadczające szlachectwo, narodowość czy wykształcenie słuchaczy Jedynki/fragment okładki książki Foto: materiały prasowe

Album "Archiwa rodzinne" pełen jest dokumentów, zdjęć i listów ukazujących dzieje kilku rodzin. - Dokumenty dostarczone nam przez laureatów konkursu stały się pięknym tworzywem dla pięknego wydawnictwa, które cieszy oko - przyznaje z zadowoleniem Andrzej Biernat, zastępca dyrektora Archiwów Państwowych.

Zostań rodzinnym archiwistą >>> Akcja radiowej Jedynki i Archiwów Państwowych

Patron nagrody, prof. Jerzy Skowronek (1937-1996) był bardzo cenionym historykiem XIX wieku i Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych (od 1993 r.). - W naszej nagrodzie chodzi o to, żeby szanować dokumentację rodziną, a nie pozbywać się jej, gdy już przestanie być nam potrzebna - podkreśla Piotr Dobrołęcki, członek jury.

Z książką pt. "Archiwa rodzinne" w wersji elektronicznej można zapoznać się na stronie internetowej Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

***

Przygotowała: Magda Mikołajczuk

Goście: Justyna Trojanowska, Aldona Młynarczuk (laureatki konkursu "Zostań rodzinnym archiwistą"), Andrzej Biernat (zastępca dyrektora Archiwów Państwowych), Piotr Dobrołęcki (członek jury im. prof. Jerzego Skowronka)

Data emisji: 16.05.2015

Godzina emisji: 6.45

Materiał został wyemitowany w "Sygnałach dnia".

pg/mc

Czytaj także

Tworzenie drzewa genealogicznego to rozwiązywanie zagadek

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 20:55
Wiedza Polaków o przodkach zazwyczaj sięga do pradziadków. Im wcześniej, tym gorzej. Dlatego warto zająć się stworzeniem drzewa genealogicznego, aby poznać dzieje swojego rodu. Radzimy jak się do tego zabrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznała historię życia ponad 6 tysięcy krewnych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 12:38
Drzewo genealogiczne Justyny Trojanowskiej zawiera 6158 krewnych. 430 z nich to osoby spokrewnione w linii prostej. W drzewie jest 11 pokoleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od akcji do publikacji. Niezwykły album "Archiwa Rodzinne"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 11:48
Stare fotografie i dokumenty poświadczające szlachectwo, narodowość czy wykształcenie naszych słuchaczy znalazły się w najnowszej publikacji Archiwów Państwowych pt. "Archiwa Rodzinne". Wydany właśnie album to efekt wspólnej akcji Archiwów i radiowej Jedynki "Zostań rodzinnym archiwistą".
rozwiń zwiń