Doliną Charlotty już wkrótce zawładną barbecue i enduro

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 13:41
Festiwal Legend Rocka to już marka. W tym roku w Dolinie Charlotty wystąpią ZZ Top, Carlos Santana i Robert Plant. Jeśli jednak ktoś nie chce czekać do lipca, może odwiedzić okolice Słupska wcześniej.
Audio
  • Doliną Charlotty już wkrótce zawładną barbecue i enduro (Sygnały dnia/Jedynka)
Mistrzostwa UBC Barbecue i Otwarte Mistrzostwa Polski organizowane są głównie z myślą o zawodnikach z krajów nadbałtyckich
Mistrzostwa UBC Barbecue i Otwarte Mistrzostwa Polski organizowane są głównie z myślą o zawodnikach z krajów nadbałtyckichFoto: PAP/DPA/Daniel Maurer

W sobotę 12 czerwca w Dolnie Charlotty rozpoczną się dwudniowe Mistrzostwa UBC Barbecue i Otwarte Mistrzostwa Polski. - Najbardziej popularną potrawą, którą robi się na wszystkich światowych imprezach barbecue jest mostek wołowy. Jest ona bardzo trudna do zrobienia, trzeba poświęcić na to kilkanaście godzin. Jak już jednak ktoś wie jak to zrobić, wychodzi bardzo smaczna potrawa - podkreśla Grzegorz Kazubski, organizator imprezy.

Dla głodnych bardziej ekstremalnych wrażeń odbędą się natomiast zawody UBC Charlotta Enduro Extreme. - Wprowadziliśmy zupełnie nową formułę do enduro extreme. Nasze zawody odbędą się na sześciokilometrowej, kompaktowej trasie, na której będzie wiele bardzo trudnych przeszkód, jak kłody drzew i opony samochodowe - tłumaczy Marcin Spirowski, dyrektor zaplanowanych na 12 czerwca zawodów.

***

Przygotowała: Karolina Rożej

Goście: Marcin Spirowski (dyrektor UBC Charlotta Enduro Extreme), Grzegorz Kazubski (szef Polskiego Stowarzyszenia Barbecue, organizator Mistrzostw UBC Barbecue i Otwartych Mistrzostw Polski)

Data emisji: 16.05.2015

Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w "Sygnałach dnia".

pg/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:36
- Postanowiliśmy w tym roku rozpocząć sezon koncertem grupy Ten Years After, który odbędzie się w Teatrze "Imka" 23 maja - mówił w Jedynce Mirosław Wawrowski, organizator wydarzenia.
rozwiń zwiń