X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: wprowadzimy JOW-y, jeśli takie będzie oczekiwanie społeczne

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 08:20
- Polityka musi odpowiadać na społeczne oczekiwania – powiedział w Jedynce szef MSZ o sprawie jednomandatowych okręgach wyborczych. Zaznaczył, że proces wprowadzania zmian musi być zawsze zgodny z prawem i z konstytucją.
Audio
  • Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna o wyborach prezydenckich, parlamentarnych, uchodźcach z Syrii (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna
Minister spraw zagranicznych Grzegorz SchetynaFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Grzegorz Schetyna pytany o referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych i sposobu finansowania partii, stwierdził, że można mieć różne zdanie na ten temat, ale trudno kwestionować, że Polacy powinni się w tej sprawie wypowiedzieć. Przyznał, że warto prowadzić tę debatę poza kampanią.  – Jeżeli Polacy chcą o tym rozmawiać, to rolą prezydenta, w ogóle klasy politycznej, jest umożliwienie tej rozmowy. Wprowadzimy JOW-y... Jeżeli będzie takie oczekiwanie społeczne, to wtedy jest rozmowa na temat zmiany konstytucji. Proces musi być zgodny z prawem i konstytucją - tłumaczył gość "Sygnałów dnia".

- Nie ma ostatecznej decyzji, są rozmowy na temat zasad, koncepcji piątkowego spotkania  -  stwierdził z kolei Grzegorz Schetyna, pytany o debatę zaproponowaną przez Pawła Kukiza.  Zaznaczył przy tym, że pierwsza z debat była w niedzielę, a następna odbędzie w czwartek. - Wyczerpują one nasze zapotrzebowanie o wizji i charakterze kandydatów – ocenił minister spraw zagranicznych.

Grzegorz Schetyna oświadczył, że Platformę Obywatelską czekają trudne wybory do parlamentu i od poniedziałku trzeba myśleć o podsumowaniu kampanii prezydenckiej i ostatnich miesięcy.

Szef MSZ mówił również w audycji o tym, czego oczekuje od szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze. Był też pytany o propozycję Fundacji Estera, która chce sfinansować sprowadzenie i utrzymanie 1500 chrześcijan, prześladowanych w Syrii.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Grzegorz Schetyna (minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 7.17

agkm/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2015-05-20 14:05 Zgłoś
PO - JOW twoju mać

Czytaj także

Szef MSZ: wynik pierwszej tury był sensacyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 09:39
Można przewidywać zmiany w geografii sondaży, preferencji politycznych – mówił w Trójce szef MSZ Grzegorz Schetyna (PO), komentując rezultat pierwszej tury wyborów. Zaprzeczył, że kieruje kampanią urzędującego prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czwartek debata kandydatów. Sztaby ustaliły szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 19:00
Mają być trzy bloki tematyczne dotyczące: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki i polityki społecznej. Po każdej z tych części kandydaci będą mieli czas, by zadawać sobie pytania. Na koniec będą mogli wygłosić oświadczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostry finisz kampanii prezydenckiej. Ostatnie decyzje sztabów wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 07:00
Sztab Bronisława Komorowskiego zmienia zdanie i deklaruje, że ich kandydat może wziąć udział w debacie z udziałem Pawła Kukiza. Miałoby do niej dojść w piątek, na kilka godzin przed ogłoszeniem ciszy wyborczej.
rozwiń zwiń