Zamieszanie z "Budyniem" i "Bigosem". Internauci złamali ciszę wyborczą?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 08:56
"Budyń na bazarku po 53 złote, Bigos - po 47" - w ten sposób internauci, a wśród nich dziennikarze ogólnopolskich mediów, zdradzali sondażowe wyniki wyborów. Czy to złamanie ciszy wyborczej?
Audio
  • Łukasz Warzecha i Roman Imielski o ciszy wyborczej, zmianach na scenie politycznej i aferze w FIFA (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Czy cisza wyborcza powinna obowiązywać w internecie? (Sygnały dnia/Jedynka)
Czy Kodeks wyborczy wymaga zmian?
Czy Kodeks wyborczy wymaga zmian?Foto: Pixabay

Łukasz Warzecha ("wSieci") podkreślił, że przepisy w tej sprawie są absurdalne. Zdaniem gościa Jedynki, cisza wyborcza powinna być zniesiona, albo tak jak jest we Francji, nie powinna obejmować internetu. Dziennikarz dodał, że nigdy nie uzyskał odpowiedzi od Państwowej Komisji Wyborczej, jak traktować pewne casusy obowiązujące w sieci.

Wtórował mu Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza"), który również jest zdania, że obecnie istniejące przepisy są nie do utrzymania. Gość Jedynki przekonywał, że najlepszy jest system anglosaski, gdzie ciszy wyborczej nie ma. - Szczególnie w dobie internetu i rozwoju technologicznego - zaznaczył dziennikarz.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Komentatorzy Jedynki mówili również o wynikach wyborów prezydenckich. Jak będzie wyglądała scena polityczna? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Goście: Łukasz Warzecha ("w Sieci"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")

Przygotowała: Ewa Chyra

Goście: prof. Maciej Mrozowski (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej). Mariusz Sokołowski (Komenda Główna Policji), prof. Marek Chmaj (konstytucjonalista)

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 7.52 (materiał), 8.17 (rozmowa)

mr/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. PKW podała oficjalne wyniki: Andrzej Duda - 51,55 proc., Bronisław Komorowski - 48,45 proc.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 07:46
W poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda w niedzielnym głosowaniu uzyskał 51,55 proc. głosów, z kolei Bronisław Komorowski 48,45 procent. Frekwencja wyniosła 55,34 procent.
rozwiń zwiń