X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Balcerowicz: niektóre wyborcze obietnice są nierealne

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 08:04
Leszek Balcerowicz przestrzega, że część wyborczych obietnic może zrujnować finanse publiczne. Jego zdaniem, zarówno podniesienie kwoty wolnej od podatku, jak też skrócenie wieku emerytalnego może mieć opłakane skutki dla nas wszystkich.
Audio
  • Leszek Balcerowicz o skutkach wyborczych obietnic dla finansów publicznych (Sygnały dnia/Jedynka)
Leszek Balcerowicz
Leszek BalcerowiczFoto: W.Kusiński/PR

- Gdyby przez ruchy legislacyjne dało się sprawić, że ludziom będzie się żyło lepiej, że będą lepiej zarabiać, to na świecie nie byłoby krajów biednych, bo wystarczyłoby trochę posłów. W Polsce niektórzy posłowie wierzą, że przez białą magię, którą uprawiają w Sejmie poprawią dobrobyt ludziom - mówił były wicepremier i minister finansów.

W opinii Leszka Balcerowicza realizacja poszczególnych obietnic wyborczych może negatywnie wpłynąć na sytuację wszystkich Polaków. - Wielką szkodą jest osłabianie tego, co i tak jest za słabe, czyli finansów państwa. My w dalszym ciągu, mimo wzrostu gospodarczego, mamy deficyt większy niż w Rumunii - mówił. Według niego, politycy powinni skupić się na tym, by w sposób odpowiedzialny gospodarować naszymi pieniędzmi podatkowymi, a nie na schlebianiu poszczególnym grupom wyborców.

- Wszyscy ci, którzy występują w roli fałszywych Mikołajów w gruncie rzeczy oszukują ludzi. Albo też wykazują skrajną niekompetencję. Tak, czy inaczej po pewnym czasie wszyscy tracą - powiedział Balcerowicz. Były wicepremier mówił również o projekcie założenia partii przez Ryszarda Petru, który - jak przyznał - należy do jego najzdolniejszych wychowanków.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Leszek Balcerowicz (b. minister finansów i b. prezes NBP)

Data emisji: 9.06.2015

Godz. emisji: 7:16

asop/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
longin492015-06-09 08:19 Zgłoś
Co to jest wiek emerytalny do 67 roku? To jest wiek, że emeryt wypracuje emeryturę dającą szansę na godne życie (lub choćby na życie). Jakikolwiek rachunek obecnie na bazie umów śmieciowych, a zwłaszcza „rabunku” wkładów emerytalnych przez PO jest tylko rzeczywistym kłamstwem. Po drugie. Jakiekolwiek przymiarki rachunkowe do gospodarek zachodu (Niemiec, Szwecji, Anglii, USA) to tylko ściema Panie profesorze Balcerwicz. Po trzecie, wykluczenie rodziny polskiej z rozważań pańskich co do rozwoju gospodarczego jest nie tylko deficytem ale i obrazą nas. Bo właśnie z USA; „bez zdrowej rodziny żaden poważny biznes w Detroit nie powstanie …”(socjolog Profesor A. Esolen, fraza z 25.05.2015 roku); ). Dlatego ściemą są pozorne dążenia do Europy typu :„in vitro”, niektóre przywileje dla rodzin większych, „równość płci”, przywileje dla małżeństw gejowskich itd. Ściemą jest też, że pański magistrant naprawi Polskę idąc taką drogą. Dlatego ludzie oczekują nowego ale z rodziną polską. Dziadek z dziećmi i 15 wnukami.

Czytaj także

Przyszłoroczny budżet: podwyżka płacy minimalnej oraz wzrost płac

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 06:53
Około 2 miliardów złotych rząd planuje przeznaczyć na podwyżki płac w budżetówce. Wzrosnąć miałaby też płaca minimalna - do 1850 złotych. Założeniami do przyszłorocznego budżetu zajmie się dziś Rada Ministrów.
rozwiń zwiń