X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodzimierz Cimoszewicz: rząd powinien był podać się do dymisji po wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 07:50
Senator Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że decyzje o dymisjach w rządzie były zaskakujące, ponieważ przez rok od afery podsłuchowej nic się nie działo.
Audio
  • Senator Włodzimierz Cimoszewicz komentuje dymisje w rządzie Ewy Kopacz (Sygnały dnia/Jedynka)
Włodzimierz Cimoszewicz
Włodzimierz CimoszewiczFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem gościa Jedynki decyzje były motywowane w różny sposób. Większość była karą za kompromitujące rozmowy, ale część osób nie miała z tym żadnego związku. Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza w Ministerstwie Zdrowia zanosi się na skandal związany z eksportem leków i dymisja ministra Bartosza Arłukowicza może być prewencyjna. Zdaniem Cimoszewicza można też mówić o rozliczeniach wewnątrzpartyjnych.Jak podkreślił, posunięcia te nie mają wspólnej logiki, dlatego są mało wiarygodne.

Afera taśmowa. Czytaj więcej >>>

Gość Jedynki podkreślił, że choć krytycznie ocenia działalność prokuratora generalnego, to nie rozumie zamiaru odwołania go w następstwie "skandaliku" związanego z publikacją akt ze śledztwa o aferze taśmowej.

Zdaniem Cimoszewicza problemem rządu jest sama Ewa Kopacz iod razu po przegranych wyborach prezydenckich cały rząd powinien podać się do dymisji.

Senator mówił także o tym, kto mógłby pojawić się teraz w rządzie oraz kto zyska na trzęsieniu ziemi w PO. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Przemysław Szubartowicz

Goście: Włodzimierz Cimoszewicz (senator, były premier)

Data emisji: 11.06.2015

Godz. emisji: 7:17

bk/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera podsłuchowa uderza w rząd Ewy Kopacz [analiza]

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 23:59
Polityczne trzęsienie ziemi na szczytach władzy pokazuje słabość obozu rządzącego. Dymisje bohaterów tak zwanej afery podsłuchowej wymuszają pytania o to dlaczego dochodzi do nich dopiero teraz, rok po tym jak tygodnik "Wprost" ujawnił, że w kilku warszawskich restauracjach nielegalnie nagrywano rozmowy polityków i biznesmenów.
rozwiń zwiń