X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Kołodko: poprawa sytuacji ekonomicznej nie przykrywa politycznego bagna

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 07:47
Były minister finansów uważa, że trzęsienie ziemi w polskim rządzie nie będzie miało dużego wpływu na sytuację gospodarczą.
Audio
  • Prof. Grzegorz Kołodko o wpływie zmian w rządzie na sytuację ekonomiczną polski (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Kołodko
Grzegorz KołodkoFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Jak podkreślił gość Jedynki, znacznie większe znaczenie dla gospodarki mają takie decyzje, jak zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu.

Prof. Kołodko mówił o nieudolności obecnej formacji politycznej w temacie polityki gospodarczej. Zdaniem byłego ministra finansów, zdecydowanie najwięcej błędów w zakresie polityki ekonomicznej popełniono na początku rządów Donalda Tuska, m.in. źle dostosowano się do pierwszych sygnałów kryzysu.

Grzegorz Kołodko uważa, że polityczne spory są obecnie znacznie bardziej zauważalne niż kwestie gospodarcze. - Sytuacja ekonomiczna się poprawia tylko niedostatecznie, żeby przykryć to całe polityczne bagno - powiedział.

Gość Jedynki mówił także o tym, czy nowy rząd spełni obietnice gospodarcze i przedstawił prognozę wzrostu gospodarczego na przyszły rok.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Przemysław Szubartowicz

Goście: prof. Grzegorz Kołodko (Akademia Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 11.06.2015

Godz. emisji: 8:16

bk/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
longin492015-06-11 10:12 Zgłoś
Czynniki pozaekonomiczne.. nie tylko; to też widoczne bogactwo bogatych I ubogość bidnych; za dużo biedy ludzi i arogancji PO. Niewolnictwo większości Polaków w Polsce wynikłe z „dzikiej formy” „polskiego kapitalizmu”. Brak nowoczesnego prawa u nas z powodu wiary PO w to, że kołem zamachowym będą pracodawcy. Kołem zamachowym w Polsce możemy być tylko my; rodziny polskie, Polacy wierni Polsce.

Czytaj także

Rynki spokojne po dymisji ministrów w rządzie Ewy Kopacz. Nowi ministrowie po niedzieli

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 17:34
Premier Ewa Kopacz szykuje nowe otwarcie. Na jej ręce złożyli w środę dymisje: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat i szef doradców premiera, Jacek Rostowski. Premier nie przyjmie też sprawozdania Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta. Z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski. Ekonomiści twierdzą, że dymisje nie zaszkodzą rynkowi. Chyba, że dojdzie do wcześniejszych wyborów. Tymczasem premier zapowiada, że nazwiska nowych ministrów poznamy tuż po niedzieli.
rozwiń zwiń