Krzysztof Gawkowski: martwię się o kondycję całej lewicy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 08:08
- Nie boję się o los SLD, byliśmy zamykani w trumnie wyborczej wielokrotnie - mówił w "Sygnałach dnia" sekretarz generalny Sojuszu. Krzysztof Gawkowski ma nadzieję na wspólną listę wyborczą lewicy - a komitet wyborczy jego zdaniem niekoniecznie musi mieć w nazwie "SLD".
Audio
  • Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski o planach lewicy przed wyborami (Jedynka/Sygnały dnia)
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

- Nie ufam sondażom ani koalicjom pisanym przed wyborami – mówił polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Gawkowski. Wyraził opinię, że opozycja powinna współpracować, a nowemu prezydentowi trzeba dać szansę. Przypomniał też, że SLD jest za skróceniem kadencji Sejmu.

Pytany o spotkanie środowisk lewicowych, zainicjowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) mówił, że SLD chce rozmawiać o programie nowoczesnej lewicy, i powinien być on oparty na hasłach "praca" i "zdrowie". Jego zdaniem, nie można przy tym wykluczać nikogo, również Janusza Palikota, o ile stwierdzi on, że ma poglądy lewicowe. Krzysztof Gawkowski ma nadzieję, że rozmowy środowisk lewicowych to pierwszy krok, a ich konsekwencją będzie "wspólna lista wyborcza i dobra kampania".

Gość Jedynki przyznał lewica to nie tylko SLD. Jego zdaniem, jest jeszcze czas na inicjatywę po lewej stronie strony politycznej, a do końca czerwca trzeba zbudować przeświadczenie, że ugrupowania lewicowe idą razem na wybory.

Jakie są plany SLD na kampanię wyborczą? Co myśli sekretarz generalny SLD o szansach Pawła Kukiza? O tym w nagraniu audycji. Polityk był też pytany o proces Czesława Kiszczaka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Goście: Krzysztof Gawkowski (SLD)

Data emisji: 15.06.2015

Godz. emisji: 7:17

agkm/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SLD szykuje się do wyborów parlamentarnych. Pozycja Leszka Millera niezagrożona?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 15:14
Porażka kandydatki SLD w wyborach prezydenckich i fatalne notowania sondażowe - to tylko część problemów polityków należących do partii Leszka Millera. Lewica stara się zrobić krok do przodu i zamiast rozliczyć osoby odpowiedzialne za tę sytuację zaczyna przygotowania do jesiennych wyborów parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Środa: Leszek Miller to największy szkodnik lewicy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 09:04
- To kameleon, który wyciąga języczek i porywa różne postacie - tak o Leszku Millerze mówiła w Trójce prof. Magdalena Środa, jedna z założycielek lewicowego ruchu Wolność i Równość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek SLD przepadnie. PO, PSL i PiS przeciwko skróceniu kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 20:08
Ani koalicja rządząca, ani Prawo i Sprawiedliwość nie są zainteresowane rozwiązaniem Sejmu i przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi. Wniosek o skrócenie kadencji Sejmu złożyli po południu posłowie SLD.
rozwiń zwiń