X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowy pielęgniarek z rządem. "Podwyżka nie powinna być rzucona jak ochłap"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 08:05
- Pielęgniarki w Polsce zarabiają tak mało, że nie chcą podejmować pracy w tym zawodzie, a te, które jeszcze pracują, wyjeżdżają - mówi Lucyna Dargiewicz, szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Audio
  • Przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz o rozmowach pielęgniarek z rządem (Sygnały dnia/Jedynka)
Ewa Kopacz wita się z przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyną Dargiewicz  przed spotkaniem przedstawicielek pielęgniarek z premier i ministrem zdrowia
Ewa Kopacz wita się z przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyną Dargiewicz przed spotkaniem przedstawicielek pielęgniarek z premier i ministrem zdrowia Foto: PAP/Paweł Supernak

Minister zdrowia Marian Zembala spotkał się z przedstawicielkami pielęgniarek i położnych, by rozmawiać o oczekiwaniach tego środowiska, w tym płacowych. W spotkaniu w siedzibie resortu uczestniczyła premier Ewa Kopacz. Kolejne rozmowy - we wtorek 30 czerwca.

Lucyna Dargiewicz mówi, że jest szansa na porozumienie. - Na wtorkowym spotkaniu obie strony zasygnalizowały, że wpisanie pielęgniarek do systemu świadczeń zamawianych przez NFZ jest realne. Kwestia podwyżek także została zaakceptowana po obu stronach - informuje przewodnicząca OZZPiP dodając jednocześnie, że jej obawy budzi jedynie fakt, jakiego rzędu będą to podwyżki.

- Podwyżka nie powinna być rzucona jak ochłap, tylko powinna być konkretnym rozwiązaniem w konkretnej wysokości, bo ma rozwiązać jakiś problem. Naszym postulatem jest 1500 zł i o taką kwotę będziemy zabiegać - podkreśla gość "Sygnałów dnia".

Zdaniem Lucyny Dargiewicz najważniejsze jest zatrzymanie pielęgniarek w zawodzie. - Problem pielęgniarek i położnych to nie jest tylko problem tych grup zawodowych. Społeczeństwo za 5 lat będzie pozbawione opieki pielęgniarskiej, jeżeli nie zrobimy ruchów tu i teraz i nie zatrzymamy tej kadry, która jest - ocenia związkowiec.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Lucyna Dargiewicz (przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych)

Data emisji: 24.06.2015

Godz. emisji: 8.18

kh/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier przeprasza za ministra zdrowia. "Szanuje pacjentów i personel"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 15:25
- Bardzo proszę przyjąć przeprosiny pana profesora, on szanuje swoich pacjentów i biały personel - tak premier Ewa Kopacz tłumaczyła swojego nowego ministra zdrowia Mariana Zembalę. Podkreśliła, że jego intencją nie było odbieranie komukolwiek prawa do protestu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy pielęgniarek z premier i ministrem zdrowia. "Pozytywny klimat"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 20:00
Pierwsze rozmowy pielęgniarek w resorcie zdrowia, z udziałem ministra Mariana Zembali, bez rozstrzygnięć. Kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń