Jerzy Wenderlich: porozumienie na lewicy jest niemal gotowe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 08:06
- Czuję przyrost sympatii do naszej partii – przekonywał w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu z SLD Jerzy Wenderlich.
Audio
  • Jerzy Wenderlich: SLD zasługuje na więcej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jerzy Wenderlich
Jerzy WenderlichFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ostatnie sondaże wskazują, że SLD może w ogóle nie wejść do przyszłego parlamentu. Jerzy Wenderlich podkreślał jednak w radiowej Jedynce, że jego partia zasługuje na o wiele większe poparcie, gdyż "robi wiele dobrych rzeczy, przygotowuje wiele dobrych ustaw".

- Szukamy porozumienia na lewicy i ono jest już niemal gotowe. Rozmawiamy o listach wyborczych –  zwracał uwagę polityk.

Wicemarszałek Sejmu mówił, że pod koniec przyszłego tygodnia SLD będzie odbywać posiedzenie zarządu głównego, a następnie rada krajowa zadecyduje "pod jakim szyldem będziemy kandydować" – czy SLD, czy zjednoczonej lewicy. Czy to przyniesie efekt? O tym posłuchaj w dźwięku.

Jerzy Wenderlich mówił też o kandydaturze prof. Adama Bodnara na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, o projekcie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych autorstwa OPZZ.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził:  Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jerzy Wenderlich (SLD)

Data emisji: 10.07.2015

Godzina emisji: 7.16

pp/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Lewica się zjednoczy? Uczyniono pierwszy krok

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 19:53
Ugrupowania lewicowe, w tym partie SLD, Twój Ruch i Zieloni, podpisały wstępne porozumienie. Po zatwierdzeniu wspólnego minimum programowego przez organy statutowe ugrupowań ma zapaść decyzja w sprawie koalicji w wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń