X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: w sprawie NATO prezydent i rząd mówią jednym głosem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 08:02
Wicepremier Tomasz Siemoniak zgadza się z prezydentem Dudą w kwestii baz NATO. - Dążenia prezydenta i rządu są tutaj takie same. (…) Działamy w jedną stronę – zapewniał minister obrony w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Więcej NATO w Polsce - rząd i prezydent myślą tak samo (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Szef MON ustosunkował się w ten sposób do wywiadu, jaki Andrzej Duda udzielił pismu "Financial Times”. Prezydent zdecydowanie opowiedział się za utworzeniem stałych baz NATO w Polsce.

- Mówimy w tej sprawie jednym głosem, bo i premier Kopacz i rząd domagają się od bardzo dawna zwiększenia obecności NATO – komentował słowa prezydenta minister Tomasz Siemoniak. Wicepremier dodał, że aby osiągnąć cel trzeba włożyć wiele wysiłku "w przekonanie polityków i opinii publicznej Zachodu do tego, że to nie żarty”.

- Dzisiaj potrzebujemy NATO, żeby działało tutaj. Przez najbliższe miesiące będziemy prowadzili ofensywę polityczną, dyplomatyczną i medialną w tej sprawie – zapowiedział a szef MON.

W rozmowie poruszono także m.in. kwestie spotkania szefa MON z prezydentem oraz sprawę kontrowersji wokół przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Kamila Terpiał

Gość: Tomasz Siemoniak (wicepremier, minister obrony narodowej)

Data emisji: 14.08.2015

Godzina emisji: 7.15

iz/tj

 

Komentarze1
aby dodać komentarz
Pisarz2015-08-14 13:26 Zgłoś
Ile będzie to kosztowało podatników ? Stać Nas (podatników) na to NATO ? Stać Nas na płacenie za pobyt obcego wojska w Naszym kraju ? Na co idą miliardy pompowane w Wojsko Polskie ? Na wódeczkę dla kadry oficerskiej ?

Czytaj także

Korpus NATO w Szczecinie zmienia dowódcę. Prezydent: konieczna większa obecność NATO na wschodzie Europy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 16:10
Zmiana dowódcy w Wielonarodowym Korpusie Północno-Wschodnim w Szczecinie. Generała broni Bogusława Samola zastąpi niemiecki generał Manfred Hofman.
rozwiń zwiń