X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ŚDM 2016. "Kraków będzie przestrzenią duchowego rozwoju"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 11:55
- Chcemy, by młodzi zadali sobie pytanie o własne miejsce w życiu, świecie, Kościele, o swoje powołanie - o Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016 mówi w Jedynce ks. Grzegorz Suchodolski.
Audio
  • Ks. Grzegorz Suchodolski o przygotowaniach i programie Światowych dni Młodzieży Kraków 2016 (Sygnały dnia/Jedynka)
  • "Błogosławieni miłosierni" - oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016
Na Rynku Głównym w Krakowie kręcono spot zapraszający do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2016
Na Rynku Głównym w Krakowie kręcono spot zapraszający do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2016Foto: Klaudia Tarczoń, Andrzej Stawiarski, Marianna Gurba/ŚDM

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 papież Franciszek uczynił słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W związku z tym w Krakowie, który jest światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia, szczególny nacisk zostanie położony na kwestię pojednania, a także duchowego rozwoju. - Światowe Dni Młodzieży to moment dotknięcia żywego Kościoła, dynamicznego i otwartego na człowieka - podkreśla dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

26 lipca - na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży Kraków 2016 - ruszyła rejestracja pielgrzymów. - Mamy już ponad tysiąc grup z 95 krajów. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest olbrzymie, do Krakowa wybiera się znacznie więcej osób niż kilka lat temu było w Madrycie - mówi ks. Grzegorz Suchodolski.

Na największych finałowych wydarzeniach organizatorzy spodziewają się nawet 2,5 milionów pielgrzymów. - Prawdziwym wyzwaniem będzie ostatni tydzień lipca 2016 roku, gdy liczba mieszkańców Krakowa zostanie potrojona - wyjaśnia gość Jedynki. Wydarzenia centralne zostaną poprzedzone sześcioma dniami pobytu młodzieży z zagranicy we wszystkich polskich diecezjach. Ceremonia otwarcia zbierze ich wszystkich na krakowskich błoniach, a w czwartek do uczestników dołączy papież Franciszek.

Jak Kraków przygotowuje się na przyjecie pielgrzymów? Czy w trakcie swojej podróży papież Franciszek odwiedzi inne polskie miasta? I czy rejestracja jest konieczna, by móc uczestniczyć w spotkaniach ŚDM? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Mariusz Syta

Gość: ks. Grzegorz Suchodolski (dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM)

Data emisji: 22.08.2015

Godzina emisji: 7.15

asz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Pierwszy zgłosił się Franciszek

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 14:27
Zegar umieszczony nad wejściem do Bazyliki Mariackiej w Krakowie odmierza czas do Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się dokładnie za rok. W niedzielę uruchomiony został elektroniczny system rejestracji dla zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu - pierwszy skorzystał z niego papież Franciszek.
rozwiń zwiń