X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autor zdjęć Sierpnia '80: trzeba było łapać chwile

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 08:40
- Byłem pracownikiem stoczni i uznałem, że nie mogę pominąć takiej sytuacji. Wpadłem w wir fotografowania - mówi Stanisław Składanowski, artysta fotografik.
Audio
  • Stanisław Składanowski o zdjęciach, które zrobił w czasie Sierpnia '80 (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanisław Składanowski na tle jednego ze zdjęć Bogusława Nieznalskiego, które przedstawia Składanowskiego z okresu strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku
Stanisław Składanowski na tle jednego ze zdjęć Bogusława Nieznalskiego, które przedstawia Składanowskiego z okresu strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 rokuFoto: Stefan Kraszewski/PAP
Czytaj więcej 
solidarność663flickr.jpg
35. rocznica Sierpnia '80

W sierpniu 1980 roku Stanisław Składanowski był pracownikiem Stoczni Remontowej, gdzie trafił ze Stoczni Gdańskiej. Fotografią zajmował się amatorsko od pięciu lat, a jego ulubioną formą były fotoreportaże. - Gdy wybuchł strajk, starałem się pokazać atmosferę tamtych dni: tej niepewności, strachu, a od pewnego momentu rosnącej z każdym dniem nadziei. Dziś, gdy sobie to wspominam, czuję aż dreszcze na plecach - przyznaje gość "Sygnałów dnia".

Stanisław Składanowski jest m.in. autorem słynnego zdjęcia z 31 sierpnia 1980 roku, na którym Lech Wałęsa podpisuje porozumienie ze stroną rządową. Jakiego aparatu fotograficznego używał w tamtym okresie, ile zdjęć zrobił i które z nich są dziś symbolami Sierpnia '80, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Stanisław Składanowski (artysta fotografik, uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej)

Data emisji: 31.08.2015

Godzina emisji: 7.35

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Borowczak: strajk w Stoczni Gdańskiej miał trwać dwa dni

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 08:39
Sami do końca nie wierzyliśmy, że uda się wywołać strajk. Przesądziła determinacja - opowiadał jeden z współorganizatorów strajku w Stoczni Gdańskiej Jerzy Borowczak. Do protestujących bardzo szybko przyłączyły się inne zakłady w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieca twarz Solidarności. "Pamiętajmy o tych, których nie było w stoczni"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 07:56
Bożena Rybickia-Grzywaczewska w sierpniu 1980 roku była młodziutką kobietą. Bała się - jak przyznała w "Sygnałach dnia" - ale jednak wsparła strajkujących stoczniowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryka Krzywonos-Strycharska od 35 lat robi to samo

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 09:25
- Codziennie wracam do tamtych wydarzeń, Solidarność istnieje u mnie na co dzień. To słowo zobowiązuje do tego, żeby codziennie dbać o innych. I nie tylko mówić, ale i robić - opowiadała w "Sygnałach dnia" Henryka Krzywonos-Strycharska.
rozwiń zwiń