Szef sztabu PiS: w niedzielę będzie smutne święto demokracji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 08:18
Mam nadzieję, że senatorowie zagłosują za referendum proponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę – mówił w Jedynce szef sztabu wyborczego PiS, wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Plebiscyt miałby się odbyć razem z wyborami do parlamentu, 25 października.
Audio
  • Szef sztabu wyborczego PiS, wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski, o referendach i listach wyborczych (Sygnały dnia/ Jedynka)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski przyznał jednocześnie, że większość senatorów Platformy Obywatelskiej krytycznie oceniała propozycję prezydenta. Z drugiej strony stwierdził, że wynik głosowania w tej sprawie sześciu połączonych komisji był zbliżony do remisu. Jego zdaniem, niewykluczone, iż część senatorów PO opowie się za referendum proponowanym przez Dudę. Stanisław Karczewski poinformował, że środowa debata nad tą sprawą trwała 12 godzin, a głosowanie odbędzie się w piątek, między 9 a 12.

Stanisław Karczewski uznał jednocześnie, że referendum, które zainicjował były prezydent Bronisław Komorowski, i które odbędzie się 6 września, jest nietrafione, jest grą polityczną i dlatego, jego zdaniem, będzie to ”smutne święto demokracji”.

Szef sztabu wyborczego PiS poinformował, że listy PiS na wybory parlamentarne będą znane na początku przyszłego tygodnia. Dodał, że są one już gotowe, obradował nad nimi komitet polityczny, a korekty dotyczą dalszych miejsc w tych spisach. Poinformował, że na listach PiS-u nie będzie Pawła Zalewskiego.

Więcej szczegółów na temat referendów, a także komentarz szefa sztabu PiS w sprawie zaskakujących nazwisk na listach PO - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Stanisław Karczewski (szef sztabu wyborczego PiS, wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 3.09.2015

Godzina emisji: 7.17

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrowersje wokół referendum. "Platforma powinna wziąć na klatę ten problem"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 09:16
6 września odbędzie się ogólnopolskie referendum. Polacy będą mogli wypowiedzieć się na temat jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii politycznych oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. Czy jest ono potrzebne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były wicepremier rządu PiS Ludwik Dorn na listach PO. Niespodziewany transfer

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 23:59
Zaskakujące nazwiska na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Ludwik Dorn, Grzegorz Napieralski i Michał Mazowiecki, syn Tadeusza Mazowieckiego, wystartują z list Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń