X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister zdrowia Marian Zembala: geriatria zaczyna nobilitować medycynę

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 08:18
- Powołanie Instytutu Geriatrii jest jednym z wielu elementów świadczących o tym, jak wielką wagę przywiązujemy do seniorów - mówi w "Sygnałach dnia" minister zdrowia Marian Zembala.
Audio
  • Marian Zembala o geriatrii i tzw. śmieciowym jedzeniu w szkołach (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister zdrowia Marian Zembala
Minister zdrowia Marian ZembalaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, czyli tej grupy społeczeństwa, która - według danych GUS i Eurostatu - dynamicznie rośnie. Prognozy demografów mówią, że do 2020 r. seniorzy będą stanowić blisko 25 proc. polskiego społeczeństwa. Premier Ewa Kopacz podsumowując w środę (30.09) rok działalności swojego rządu, wśród sukcesów wymieniła powstający Narodowy Instytut Geriatrii, który kompleksowo zajmie się opieką medyczną seniorów.

Marian Zembala podkreślając sukcesy rządu w dziedzinie geriatrii mówi, że zakończony został etap przygotowań do powołania Instytutu. Poinformował także, że Polska, jako jedna z pierwszych w Europie uruchamia, po serii pilotażowej, telekonsultacje ze wsparciem geriatrycznym. - Zabrzański model telekonsultacji zaczyna przynosić konkretne rezultaty, bo dwuletnie doświadczenie pilotażu kardiologicznego i diabetologicznego jest znakomite - przekonuje minister zdrowia.

Gość Jedynki poinformował także, że rusza program skróconej ścieżki szkolenia w zakresie geriatrii. - Model ten spotkał się z dużym zainteresowaniem. Pozwala dać tytuł środowisku doświadczonych internistów. Geriatria staje się specjalnością, która zaczyna nobilitować medycynę - podkreśla prof. Zembala

Minister zdrowia mówił także, jak ważne było wycofanie ze sklepików i stołówek szkolnych tak zwanego śmieciowego jedzenia.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marian Zembala (minister zdrowia)

Data emisji: 01.10.2015

Godzina emisji: 7.18

kh/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska - to nie jest kraj dla starych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 15:30
- W Skandynawii istnieją nawet uniwersytety dla seniorów. Mogą się uczyć i rozwijać. Starość jest tam dobrze widziana, ludzie nie są wypychani ze społeczeństwa - mówiła w Jedynce psycholog Justyna Dąbrowska.
rozwiń zwiń