X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej: w Polsce nie istnieje system podatkowy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:05
- Podatki powinny być proste, jasne i nie powinny budzić wątpliwości - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka elekt Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.
Audio
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz o systemie podatkowym w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Kamila Gasiuk-PihowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zdaniem gościa Jedynki, system podatkowy w Polsce właściwie nie istnieje. - Mamy ustawy dotyczące podatków od osób fizycznych, które były zmieniane ponad 200 razy i kilkadziesiąt tysięcy interpretacji w poszczególnych stanach prawnych - mówi Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Tymczasem konstytucja wyznacza nam jasne standardy, że te gałęzie prawa, które tak mocno ingerują w nasze życie powinny być jasne, proste i zrozumiałe dla wszystkich - podkreśla Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Polityk Nowoczesnej zaznacza także, że podatki nie powinny być instrumentem polityki społecznej pomagającej najuboższym. - Od tego są inne instrumenty, takie jak polityka społeczna - mówi posłanka elekt i dodaje, że .Nowoczesna jest za tym, aby pomoc trafiała do osób, które tej pomocy najbardziej potrzebują, a nie była kontynuacją dotychczasowej polityki polegającej na tym, że trafia do wszystkich po równo. - Statystyki są takie, że ok. 40 proc. pieniędzy znajdujących się w gestii polityki społecznej trafia do osób albo zamożnych albo średnio zamożnych - podkreśla.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kamilą Gasiuk-Pihowicz, która powiedziała także, dlaczego, jej zdaniem, podatek od marketów znowu uderzy w osoby najuboższe. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Kamila Gasiuk-Pihowicz (posłanka elekt, .Nowoczesna)

Data emisji: 02.11.2015

Godzina emisji: 8.19

kh/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Petru: ludzie nie chcą w kółko sporu między PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:59
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru przekonywał w środę, że Ewa Kopacz i Beata Szydło są z "muzeum odwiecznego sporu PO i PiS". W jego ocenie po debatach w telewizji stało się jasne, że PO przegrała wybory, ale PiS "wita się z gąską" przedwcześnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Petru szefem klubu .Nowoczesna. "Nie będziemy opozycją totalną"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 13:14
Klub parlamentarny .Nowoczesna ma już szefa. Został nim lider ugrupowania Ryszard Petru. On sam ogłosił, że decyzja zapadła na wyjazdowym posiedzeniu w czwartek.
rozwiń zwiń