X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Andrzej Duda: niepodległość jest zobowiązaniem dla wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 18:40
- Dzięki niepodległości mamy prawa jako obywatele. O to walczyli nasi pradziadowie - mówił w "Sygnałach dnia" prezydent RP.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda: niepodległość jest zobowiązaniem dla wszystkich Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)
W Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda udzielił obszernego wywiadu radiowej Jedynce
W Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda udzielił obszernego wywiadu radiowej JedynceFoto: Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda przypomniał o położeniu geopolitycznym Polski i trudnych doświadczeniach Polaków jak zabory i II wojna światowa. – Niepodległość i wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją zawsze budować, doglądać jej i wzmacniać ją. Stąd kwestia dobrze prowadzonej polityki zagranicznej i spraw krajowych - powiedział Prezydent RP.

Jego zdaniem niepodległe państwo powinno być silne dobrym systemem prawnym, wewnętrznym ustrojem ale także gospodarką i dobrobytem społeczeństwa. - Drugą stroną jest budowanie potencjału militarnego. Jesteśmy w NATO i to nas wzmacnia, ale Sojusz Północnoatlantycki jest silny, gdy silni są jego członkowie - tłumaczył gość Jedynki.

Zobacz także
SD Duda1200.jpg
Decyzja prezydenta ws. pierwszego posiedzenia Sejmu

Prezydent RP wyjaśniał, że naturą demokracji są spory. - Istota rzeczy polega na tym, aby był to spór twórczy, a nie destrukcyjny. Istnieją wartości nadrzędne, jak niepodległość, państwo, sprawiedliwe społeczeństwo i system prawny. Wokół tych pryncypiów powinniśmy się skupiać. Możemy mieć różne poglądy co do metod jakimi należy dążyć do tych celów, ale w sprawach najważniejszych powinniśmy stanowić jedność. Dla narodu państwo powinno być rzeczą najważniejsza. Narody, które straciły państwo, dobrze to rozumieją - podkreślił Duda.

W kontekście Święta Niepodległości prezydent RP mówił także o stosunkach Polski z Ukrainą i Rosją. Wyjaśnił również, że nie zmieni daty pierwszego posiedzenia Sejmu. Wyraził zastrzeżenia ws. wyboru nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Andrzej Duda (prezydent RP)

Godzina emisji: 8.30

Data emisji: 11.11.2015

tj/mg

>>>Zapis całej rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda nie przyjął zaproszenia na Marsz Niepodległości. "11 listopada będzie obchodzony przez prezydenta zgodnie z tradycją"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 13:52
Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza i lokalne uroczystości w Białej Podlaskiej - to niektóre punkty obchodów Święta Niepodległości, w których weźmie udział prezydent Andrzej Duda. Nie będzie marszu "Razem dla Niepodległej", prezydent nie skorzystał też z zaproszenia na Marsz Niepodległości.
rozwiń zwiń