Bądź św. Mikołajem i pomóż dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 11:00
- Żeby naprawdę pomóc, trzeba zajrzeć w swoje serce i troszkę się potrudzić. I my się trudzimy, zawsze od końca listopada do końca grudnia, a potem jest tego plon - mówi Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Audio
  • Ewa Dados o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" 2015 (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Magdalena Grydniewska rozmawia z wolontariuszami akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Sygnały dnia/Jedynka)
- Gdy na zewnątrz jest tak szaro i pochmurno jak teraz, wystarczy coś małego, żeby sprawić innym radość. Za tę radość my rozdajemy słoneczka - mówi Ewa Dodos
- Gdy na zewnątrz jest tak szaro i pochmurno jak teraz, wystarczy coś małego, żeby sprawić innym radość. Za tę radość my rozdajemy słoneczka - mówi Ewa DodosFoto: materiały prasowe

Już w niedzielę (29.11) odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów XXIII Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". - Słowo "akcja" chyba nie jest najlepsze. To kawałek życia, pospolite ruszenie, które zjawia się w tym przedświątecznym okresie, bo wzbierają w nas uczucia i oczekiwanie na miłość. Wszyscy potrzebujemy życzliwości, ciepła i radości, a najbardziej dzieciaki obok nas - tłumaczy w "Sygnałach dnia" Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin.

Podczas zbiórki działać będzie ponad 400 sztabów zlokalizowanych zarówno w dużych miastach (Lublin, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Koszalin), jak i małych wioskach. Jeden z punktów znajdzie się w gmachu Polskiego Radia w Warszawie i czynny będzie w godzinach 10.00-15.00. Przynosić można długoterminową żywność, zabawki, słodycze, dziecięce ubrania i sprzęt sportowy. Organizatorzy akcji, jak co roku, nie będą natomiast przyjmować pieniędzy.

Informacje o miejscach zbiórek darów w poszczególnych miejscowościach znajdują się na stronie internetowej Akcji www.pdpz.pl. Można także zadzwonić na bezpłatną infolinię 0800 600 650 lub do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na numer 22 841 19 14.

Radiowa Jedynka jest jednym z patronów akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Z audycji dowiesz się również, jakie były początki akcji i ilu rodzinom udało się do tej pory pomóc.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Ewa Dados (pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę")

Data emisji: 28.11.2015

Godzina: 8.17

pg/jp

Czytaj także

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", podziel się radością

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 18:15
Już po raz 22. startuje ogólnopolska akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Nie wyobrażamy sobie listopada bez tej akcji.
rozwiń zwiń