Stanisław Karczewski: niezwykle istotne jest wzmocnienie granic UE

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 08:29
Konkluzje, które zapadły na szycie UE-Turcja idą w dobrym kierunku i są zbieżne z tym o czym mówił Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu w Sejmie. Koncentrują się na tym, żeby sprawę imigrantów uregulować na miejscu w Turcji - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski, marszałek Senatu: zewnętrzne granice UE trzeba chronić (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Wzmocnienie zewnętrznych granic UE jest niezwykle istotne - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Marszałek Senatu uważa, że w sprawie imigrantów potrzebny jest dialog. - Pewne ustępstwa ze strony UE w stosunku do Turcji dają nadzieję, że wielki problem przed którym stoi UE w jakimś stopniu zostanie ograniczony - powiedział.

Czytaj także:
Trybunał Konstytucyjny free 1200.JPG
Spór o Trybunał Konstytucyjny. Ostra debata w "Sterniczkach"

Unia Europejska i Turcja mają plan wspólnej walki z kryzysem migracyjnym. Władze w Ankarze w zamian za wsparcie finansowe i polityczne mają uszczelnić swoją granicę. Tak zdecydowali przywódcy 28 państw członkowskich i Turcji podczas niedzielnego szczytu w Brukseli.

Stanisław Karczewski odniósł się także do zapowiadanych przez rząd zmian w systemie opieki zdrowotnej. Powiedział, że w tej chwili w resorcie kierowanym przez Konstantego Radziwiłła prowadzony jest audyt. We wtorek minister spotka się z członkami sejmowej komisji zdrowia. Stanisław Karczewski zaznaczył, że obecny system państwowej służby zdrowia nie sprawdził się i wymaga dużych zmian.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada między innymi zmiany w polityce lekowej, zwiększenie dostępności leków dla seniorów czy też przywrócenie finansowania lecznictwa bezpośrednio z budżetu.

Gość Jedynki mówił także o sporze dotyczącym zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina: 7.15

to/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu: PiS musiało posprzątać po zamachu PO na TK

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 12:11
Trybunał Konstytucyjny być może blokowałby wszystkie ustawy PiS, w tym zapowiadane przez tę partię obniżenie wieku emerytalnego - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uśmiechy i uścisk dłoni. Angela Merkel i Beata Szydło razem na szczycie UE - Turcja

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 21:55
W Brukseli zakończył się szczyt przywódców 28 krajów Unii Europejskiej i Turcji. Jego celem było przypieczętowanie porozumienia, które pozwoliłoby na zahamowanie napływu uchodźców do UE. Polskę na szczycie reprezentowała premier Beata Szydło. Jeszcze przed spotkaniem zamieniła parę słów m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
rozwiń zwiń