X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska: poprawimy cyberbezpieczeństwo w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 09:15
- Wszystkie procedury, których dokonujemy w internecie, wszystkie nasze codzienne czynności muszą chronić nas i nasze dzieci przed nieuczciwością i nadużyciami ekonomicznymi - mówi w "Sygnałach dnia" minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Audio
  • Anna Streżyńska o planowanych zmianach w dziedzinie cyfryzacji i cyberbezpieczeństwie (Sygnały dnia/Jedynka)
Anna Streżyńska
Anna StreżyńskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Anna Streżyńska podkreśla, że istnieją wyspecjalizowane organa, które zajmują się cyberbezpieczeństwem w obronności i bezpieczeństwie wewnętrznym kraju, natomiast, jej zdaniem, zagadnienie bezpieczeństwa w sieci było do tej pory realizowane w cywilnym świecie w bardzo ograniczony sposób i nie wychodziło poza koncepcje.

- Nasze życie w świecie zinternetyzowanym także musi być objęte pojęciem cyberbezpieczeństwa, bo dokonujemy w sieci bardzo wielu transakcji oraz umieszczamy tam swoje prywatne dane - mówi minister cyfryzacji i dodaje, że do tej pory nie było żadnych realnych działań podejmowanych w tym kierunku, ale teraz to się zmieni. - Powstanie pion, który będzie zajmował się tylko tym, a dodatkowo będzie współpracował z europejskimi podobnymi organami, tak by zwiększyć nasze poczucie, że w sieci nie nadużywa się naszej własności, naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i osobistego - podkreśla gość Jedynki.

Anna Streżyńska ocenia, że skutki wszystkich dotychczasowych przedsięwzięć w dziedzinie cyfryzacji są "mocno niezadowalające". - Projekty są rozproszone, niewspółpracujące ze sobą. Środki wydawane nieoszczędnie i na te same cele. Bez koncepcji, bez głowy - zwraca uwagę minister cyfryzacji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Streżyńską, która mówiła także o pracach na udoskonaleniem portalu obywatel.gov.pl, który, zdaniem minister, może stać się "bramą do administracji" i pomóc wielu obywatelom.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Anna Streżyńska (minister cyfryzacji)

Data emisji: 3.12.2015

Godzina: 8.17

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyfryzacja: 60 proc. dzieci będzie pracować w zawodach, których jeszcze nie ma

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 18:25
Obecnie nie wystarczy umiejętność przeglądania stron internetowych, aby mówić o kompetencjach cyfrowych, potrzebujemy wiedzy o podstawach programowania, umiejętności łączenie różnych mediów cyfrowych – powiedziała nowa prezes Fundacji Orange Ewa Krupa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 15:53
Z wykształcenia prawnik, była wiceministrem w resorcie transportu i budownictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Ma 48 lat. W latach 2006-2012 stała na czele Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy mają kłopoty z dostępem do internetu i energii

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 10:38
Ponad połowa firm w Polsce doświadczyła problemów z dostępem do internetu lub energii elektrycznej - wynika z badania przeprowadzonego przez największego w kraju operatora centrów danych, ATM. Te kłopoty poważnie się odbiły na działalności 41 proc. firm.
rozwiń zwiń