X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielki Splendor 2015. Teatr Polskiego Radia w podzięce aktorom

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 11:03
- Każdego roku moglibyśmy wręczać 50 nagród, ale piękno Wielkiego Splendora polega właśnie na tym, że jest przyznawany raz w roku i raz na całe życie, nie można go otrzymać po raz drugi - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Elżbieta Kępińska, Marcin Troński i Janusz Kukuła o Teatrze Polskiego Radia i 28. gali Wielkiego Splendora (Sygnały dnia/Jedynka)
- Tego dnia bardzo nisko kłaniamy się aktorom, którzy w minionym roku z nami współpracowali, bo oni są dla nas najważniejsi - mówi Janusz Kukuła (na zdjęciu z Elżbietą Kępińską - C i Marcinem Trońskim - P)
- Tego dnia bardzo nisko kłaniamy się aktorom, którzy w minionym roku z nami współpracowali, bo oni są dla nas najważniejsi - mówi Janusz Kukuła (na zdjęciu z Elżbietą Kępińską - C i Marcinem Trońskim - P)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczy swoje najważniejsze wyróżnienia - nagrody Wielkiego Splendora. Organizowana już po raz 28. uroczysta gala zbiega się z jubileuszem 90-lecia Teatru PR.

Czytaj także
złote berło kultury polskiej teatr polskiego radia FREE 1200_660.jpg
Złote Berło dla Teatru Polskiego Radia

Od przeszło 50 lat z tą wyjątkową sceną związana jest Elżbieta Kępińska. - Pamiętam ogromną tremę, którą czułam przed debiutem. To był mój drugi czy trzeci sezon w ogóle w zawodzie i nigdy wcześniej nie spotkałam się z radiem, nagrywaniem i ze studiem. W związku z tym nie bardzo wiedziałam, czy dam sobie radę. Okazało się jednak, że  jest to wspaniały środek wyrazu, dający ogromne możliwości aktorskie - podkreśla w "Sygnalach dnia" aktorka.

Pracę w Teatrze Polskiego Radia - nie tylko z pozycji aktora, ale i reżysera - doskonale zna również Marcin Troński. - To bardzo ciekawe doświadczenie. Po swoim pierwszym słuchowisku nauczyłem się bardzo dużo o tym, jak ono powstaje, jak powinno wyglądać i jak powinny być rozłożone rytmy. Układanie i montaż słuchowiska to bardzo skomplikowana wewnętrznie maszyneria. Traktuję to jako swoje hobby, sprawia mi to bardzo dużą przyjemność - tłumaczy gość Jedynki.

Kto dostanie nagrodę specjalną Splendor Splendorów, a kto Honorowego Wielkiego Splendora, dowiesz się z nagrania autorów.

Tegoroczna gala wręczenia nagrody Wielkiego Splendora odbędzie się w poniedziałek (7.12) o godz. 14.30 w Studiu S2 w Warszawie przy ul. Modzelewskiego 59. Uroczystość uświetnią Agnieszka Chrzanowska i Artur Gotz oraz Katarzyna Dąbrowska. Galę wręczenia nagród poprowadzą młodzi aktorzy: Marta Żmuda Trzebiatowska (laureatka tegorocznej nagrody "Arete" za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia) i Grzegorz Kwiecień. Relacja z uroczystości w wieczornej audycji "Rozdroża kultury".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Goście: Elżbieta Kępińska (aktorka), Marcin Troński (aktor, autor i reżyser słuchowisk), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 8.18

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Złote Berło" dla Teatru Polskiego Radia. "To jak nagrodzenie przyjaciela"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:43
- Dla mnie to jak nagrodzenie kogoś bliskiego. Przyjaciela, który mi towarzyszył przez całe życie. Myślę, że podobnie myśli reszta członków Kapituły - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" prezes Fundacji Kultury Polskiej Rafał Skąpski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duma i wyzwanie. Złote Berło dla Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 02:26
- Złote Berło Kultury Polskiej to dla nas powód do dumy i ogromnej satysfakcji. Jest to niezwykła chwila, ale traktujemy tę nagrodę jako wielkie zobowiązanie - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń