Arkadiusz Mularczyk: mam nadzieję, że nowelizację ustawy o TK uda się uchwalić przed Świętami

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 07:44
- Przygotowujemy poprawki do nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - mówi w "Sygnałach dnia" Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS i szef sejmowej komisji ustawodawczej.
Audio
  • Arkadiusz Mularczyk, szef sejmowej komisji ustawodawczej o poprawkach do ustawy o TK (Sygnały dnia/Jedynka)
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Poprawki doprecyzowują pewne rozwiązania - wyjaśnia gość Jedynki. - Podczas sejmowej debaty padało wiele różnych zastrzeżeń, trzeba się w nie wnikliwie wczytać i wyciągnąć wnioski - dodaje. Odnosząc się do uwag opozycji, że po nowelizacji Trybunał Konstytucyjny będzie działał wolno i jego prace zostaną sparaliżowane, Arkadiusz Mularczyk powiedział, że orzecznictwo Trybunału nie powinno polegać na tym, że podejmuje szybko decyzje, ale że orzeka w sposób solidny i  rzetelny.

Poseł PiS nie odpowiedział na pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość weźmie pod uwagę krytyczne uwagi Sądu Najwyższego na temat nowelizacji ustawy o TK.

Arkadiusz Mularczyk przekonuje, że zmiana ustawy o służbie cywilnej otworzy urzędy na kompetentnych ludzi. Szef sejmowej komisji ustawodawczej mówił, że obecna ustawa zablokowała dopływ do administracji osób z zewnątrz, niezwiązanych wcześniej z urzędami. Polityk PiS dodał, że urzędnikami powinni być fachowcy, do których premier, ministrowie i wojewodowie będą mieli zaufanie. Projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej zakłada m.in. zniesienie Rady Służby Cywilnej i mianowanie wyższych urzędników w drodze powołania, a nie konkursu, jak jest do tej pory.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Arkadiuszem Mularczykiem.

***

Tytuł audycji: Sygnaly dnia

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Arkadiusz-Mularczyk (szef sejmowej komisji ustawodawczej, Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 18.12.2015

Godzina emisji: 7.19

rk/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o TK. Posłowie zajmą się nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PIS

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 11:51
W Sejmie zaplanowano dziś pierwsze czytanie projektu kolejnej nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, autorstwa PiS. Obóz rządowy zaproponował zmiany jako projekt poselski, po to by ustawa została szybciej uchwalona.
rozwiń zwiń