"Sprzęt od WOŚP ratuje życia. Tak jak mojemu dziecku"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 12:29
- Serduszka są na respiratorach, inkubatorach, sprzęcie do USG - mówi Joanna Bednarska, mama Fabiana.
Audio
  • Wizyta w szpitalu w Skierniewicach, gdzie dzięki WOŚP powstał nowy oddział geriatryczny (Popołudnie z radiową Jedynką)
  • Sprzęt WOŚP ratuje życie noworodków (Jedynka/Sygnały dnia)
  • Przygotowania do finału w fundacji, siedzibie WOŚP (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Rozmowa z wolontariuszami, którzy będą zbierali datki podczas 24.finału WOŚP (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Wolontariusze WOŚP wyjdą na ulice każdej polskiej gminy. W tej roli występują nawet przedszkolaki (Jedynka/Sygnały dnia)
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już najmłodszych szkoli z zasad pierwszej pomocy (Popołudnie z Jedynką)
  • "Zależy nam na godnej starości" - WOŚP dla seniorów gra już czwarty raz (Sygnały dnia/Jedynka)
Dzięki Fundacji WOŚP już w 2013 roku do Zakładu Diagnostyki Obrazowej Instytutu Matki i Dziecka trafił inkubator diagnostyczny (na zdj.) oraz laser OcuLight typ IQ810.
Dzięki Fundacji WOŚP już w 2013 roku do Zakładu Diagnostyki Obrazowej Instytutu Matki i Dziecka trafił inkubator diagnostyczny (na zdj.) oraz laser OcuLight typ IQ810. Foto: PAP/Leszek Szymański

Jej synek urodził się w 24. tygodniu ciąży i w Instytucie Matki i Dziecka musiał spędzić 5 miesięcy. Każdego roku w Klinice Neonatologii i Intensywnej Opieki Noworodka rodzi się około 1800 wcześniaków i dzieci z wadami rozwojowymi, których opieka wymaga niezawodnego i dokładnego sprzętu. - W tej kwestii polegamy wyłącznie na sponsorach, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyróżnia się wśród nich zdecydowanie - mówi szefowa kliniki prof. Ewa Helwich.

Ale WOŚP to przede wszystkim ludzie. W tym roku w zbiórce pieniędzy, która już dawno przekroczyła granice, pomagać będzie 120 tysięcy wolontariuszy. 

Podczas 24. finału - fundacja Jurka Owsiaka ponownie zbierać będzie pieniądze, by wspomóc pediatrię i zapewnić godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Z Orkiestrą zagramy również my - Radiowa Jedynka. Na naszej antenie między innymi licytacja złotego serduszka z numerem 111. 

***

Przygotowała: Dorota Świerczyńska

Data emisji: 22.12.2015 - 9.01.2016

Materiały zostały wyemitowane w audycjach "Sygnały Dnia" i "Popołudnie z Jedynką"

asz/ag

Czytaj także

Jurek Owsiak: widzimy co dzieje się w pediatrii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:00
Znamy już hasło 24. finału WOŚP, który odbędzie się na początku przyszłego roku. To "mierzyć wysoko". Główny cel zbiórki się nie zmienia. Pomoc najmłodszym i najstarszym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: wybierając sprzęt stawiamy na najnowszą technologię

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 17:00
- Kupiliśmy kilkadziesiąt specjalistycznych ultrasonografów z najwyższej półki. To pomaga w szybkiej diagnozie, w jak najszybszym wdrożeniu leczenia, w ratowaniu życia - wylicza Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń