Barbara Stanisławczyk: Polskie Radio powinno promować polską kulturę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 19:30
- Mamy świetnych twórców, bardzo dobrą kulturę i głęboką historyczną tradycję. Nie wyrzekajmy się tego, pomóżmy naszej kulturze - mówi w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk o misji publicznego nadawcy i ofercie programowej (Sygnały dnia/Jedynka)

Swoje stanowisko Barbara Stanisławczyk pełni od piątku (8.01). Jak tłumaczy, misję Polskiego Radia rozumie ona jako "służenie państwu i społeczeństwu". - Każdy z programów musi mieć swój charakter, żeby się nie powielać, ale misja powinna przyświecać każdemu z nich. Nad szczegółami będziemy pracować - podkreśla gość Jedynki.

Z kolei medium narodowe, którym ma stać się Polskie Radio, to według Barbary Stanisławczyk takie, które "odzwierciedla rzeczywistość społeczną, zapewnia sprawiedliwy udział w debacie publicznej, jest informatorem i kreuje pozytywne wzorce kulturowe".

Nowa prezes przyszłość radia określa jako "nieustająco tak samo aktualną". - Pod warunkiem jednak, że będzie to dobre i ciekawe radio, które będzie trafiało w gusta i zapotrzebowanie odbiorców - zaznacza Barbara Stanisławczyk. Jak zdradza, sama od dawna ma zwyczaj, że rano włącza odbiornik radiowy. - Wybór konkretnego programu zależy od tego, gdzie jestem, co robię i jaki mam nastrój. Teraz pewnie będą włączać radio z inną myślą, natomiast jeszcze do ubiegłego tygodnia byłam zwykłym słuchaczem - tłumaczy gość "Sygnałów dnia".

Co Barbara Stanisławczyk sądzi o reklamach i pomyśle jednej z partii, by zwiększyć ilość polskiej muzyki na antenach Polskiego Radia, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Barbara Stanisławczyk (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 11.01.2016

Godzina emisji: 7.42

pg/bch

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 21:48
Barbara Stanisławczyk, dziennikarka, reportażystka i pisarka, jest nową prezes Polskiego Radia - poinformował wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń