X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Trzaskowski: głos Platformy w PE będzie wyważony i merytoryczny

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 09:16
- W czasie debaty na pewno trudno mówić "stop", natomiast na pewno można się odnosić do tego, co mówią koledzy - mówi w "Sygnałach dnia" w Jedynce Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Rafał Trzaskowski o debacie w Parlamencie Europejskim na temat Polski (Sygnały dnia/Jedynka)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Dziś w europarlamencie odbędzie się debata na temat Polski. Swój udział w niej zapowiedziała premier Beata Szydło, która wizytę w Strasburgu rozpoczęła od spotkania z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem.

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, podczas debaty, głosy Komisji Europejskiej i Europejskiej Frakcji Ludowej, w której jest Platforma Obywatelska, będą wyważone i spokojne. - Natomiast nie da się wykluczyć, że liberałowie czy socjaliści będą podgrzewać atmosferę, bo to jest debata, która ma naturę polityczną - ocenia poseł PO.

- Natomiast w momencie, kiedy ta debata miałaby nieuprawniony charakter i zaczęłyby pojawiać się pod adresem Polski opinie, które byłyby całkowicie niesprawiedliwe albo wyolbrzymione, na przykład w rodzaju porównywania nas do demokracji putinowskiej, na pewno posłowie z naszej frakcji się do tego odniosą - dodaje gość Jedynki.

Rafał Trzaskowski pozytywnie ocenia ofensywę dyplomatyczną prezydenta i premier w Brukseli i Strasburgu. - Dobrze się dzieje, że Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydent rozpoczęli akcję wyjaśniającą po to, by tłumaczyć swoje racje. Dobrze, że Andrzej Duda był w Brukseli i wszyscy usłyszeli w Europie jeden głos szefa RE Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy mówiących, że nie należy podgrzewać atmosfery - mówi rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego.

- Dobrze też, że pani premier podczas debaty w PE osobiście będzie mogła tłumaczyć swoje racje. To uspokaja atmosferę i pokazuje, że obecny rząd poważnie podchodzi do zarzutów, czy pytań które padają w Unii Europejskiej - podkreśla poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Rafałem Trzaskowskim, który mówił także, kiedy powinna pojawić się rezolucja Parlamentu Europejskiego po dzisiejszej debacie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Rafał Trzaskowski (poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 19.01.2016

Godzina emisji: 8.19

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: mam nadzieję, że debata w Parlamencie Europejskim będzie merytoryczna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 08:15
- Chciałbym, aby uczestnicy debaty powoływali się na fakty, a nie na donosy - powiedział w radiowej Jedynce minister w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata w PE o Polsce. Europejska misja premier

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:40
Dziś w europarlamencie debata na temat sytuacji w naszym kraju. - Powiem, że Polska jest wspaniałym państwem - zaznaczyła Beata Szydło.
rozwiń zwiń