"Atmosfera wokół TK była sztucznie podgrzewana"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 09:30
Opozycja powinna zastanowić się, czy spór o TK opłaca się nie tylko Polsce, ale także jej samej - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.
Audio
  • Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta o bieżących wydarzeniach (Jedynka/Sygnały dnia)
Marek Magierowski
Marek MagierowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nikt nie udaje, że konfliktu nie ma. Toczy się ostry spór polityczny - powiedział gość Jedynki, zaznaczając jednocześnie, że atmosfera wokół Trybunału Konstytucyjnego była dość sztucznie podgrzewana w ostatnich tygodniach. 

Zdaniem Magierowskiego piłeczka jest po stronie opozycji i to ona powinna się zastanowić, czy ten spór się opłaca. Przypomniał, że prezes Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło proponowali kompromisowe rozwiązanie, by 8 z 15 sędziów było z nadania opozycji, ale polityczni przeciwnicy nie podjęli dyskusji. 

Czytaj także
trybunał konstytucyjny mozaika 01 1200 free.jpg
Prezes TK o spotkaniu z prezydentem: rozmawialiśmy o obsadzie Trybunału

Magierowski podkreślił też, że według prezydenta skład trybunału jest pełny i nie ma możliwości zaprzysiężenia trzech sędziów, o których toczy się konflikt. 

Szef biura prasowego prezydenta odniósł się także do publikacji przez rosyjską agencję RIA Nowosti sformułowania "polski obóz koncentracyjny" i mówił o obecności baz NATO w Polsce. Opowiedział o spotkaniu prezydenta z klubem parlamentarnym PiS i skomentował działania prokuratury w związku z prześmiewczym filmem wymierzonym w Andrzeja Dudę. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marek Magierowski (dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 8.18

fc

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Kancelaria prezydenta: publikacja orzeczenia TK nie wpływa na stanowisko Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 15:00
Wyrok TK został opublikowany, ale Andrzej Duda nie odbierze przysięgi od 3 sędziów, wybranych przez poprzedni sejm zgodnie z konstytucją - powiedział Polskiemu Radiu 24 Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noworoczne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z politykami PiS

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 15:04
Temat Trybunału będzie "mocno obecny" podczas wieczornych rozmów Andrzeja Dudy z klubem Prawa i Sprawiedliwości - powiedział rzecznik prezydenta, Marek Magierowski.
rozwiń zwiń