Grzegorz Schetyna: rząd PiS kontynuuje plan rządu PO

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 08:19
- Plan ministra Morawieckiego jest podsumowaniem dobrej historii dwóch ostatnich kadencji - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący PO.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o "planie Morawieckiego", policji, szczycie w Brukseli i gen. Czesławie Kiszczaku (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Wojciech Kusinski/PR

Rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znany potocznie, jako "plan Morawieckiego". To pięć filarów i bilion złotych inwestycji.

Grzegorz Schetyna mówi, że plan ten jest kontynuacją tego, co przez ostatnich osiem lat robiła Platforma Obywatelska. - Ogromne miliardy wpisane w ten plan wynikają z ciężkiej pracy i wysiłku wszystkich Polaków - dodaje przewodniczący PO.

Rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego ocenia, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie pracuje na dobrą opinię Polski w Europie. - Jestem zwolennikiem pracy w systemie europejskim. To Europa może nam pomóc najbardziej. Ważne są inwestycje europejskie i partnerstwo europejskie. Ostatnie miesiące nie są dobre, jeśli chodzi o budowanie pozycji Polski - podkreśla Grzegorz Schetyna.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Grzegorzem Schetyną, który mówił także o dymisji Komendanta Głównego Policji. Ocenił też, dlaczego jego zdaniem, nadchodzące dwa dni będą kluczowe dla przyszłości Europy i skomentował informację dotyczącą tajnych dokumentów, które rzekomo miały znajdować się w domu generała Czesława Kiszczaka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Schetyna (przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 17.02.2016

Godzina emisji: 7.16

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Pięć filarów wicepremiera. Rząd przyjął plan rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 23:59
Rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znany potocznie jako "plan Morawieckiego". To pięć filarów i bilion złotych inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokumenty w domu gen. Czesława Kiszczaka. Interwencja Instytutu Pamięci Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 10:33
Dziś Instytut Pamięci Narodowej ma poinformować o rezultatach przeszukania w domu generała Czesława Kiszczaka.
rozwiń zwiń