X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Szłapka: przestańmy niszczyć porządek konstytucyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 08:04
- Komisja Wenecka wyraźnie pisze, że obecna sytuacja jest bardzo złym momentem na dyskusję o zmianie konstytucji - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Nowoczesnej.
Audio
  • Adam Szłapka o Trybunale Konstytucyjnym i opinii Komisji Weneckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Szłapka
Adam SzłapkaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Jest projekt opinii Komisji Weneckiej w sprawie Polski. W swojej opinii - do której dotarł portal wyborcza.pl - komisja podkreśliła, że w demokracji niezbędna jest wzajemna kontrola i równoważenie się władz. Wskazano, że tak długo, jak TK pozostaje niestabilny, nie może pełnić swojej funkcji.

W dniach 11-12 marca Komisja Wenecka na posiedzeniu w pełnym składzie ma przyjąć opinię w ostatecznym kształcie.

Zdaniem Adama Szłapki, ten nieoficjalny na razie projekt opinii Komisji Weneckiej, jasno wskazuje, że dopiero po rozwiązaniu kryzysu związanego z Trybunałem Konstytucyjnym, można rozpocząć "powolny, spokojny i merytoryczny proces dyskusji nad zmianą konstytucji".

- Teraz jest moment na to, aby prezydent przyjął ślubowanie od trzech legalnie wybranych sędziów. Zamknijmy temat Trybunału Konstytucyjnego, przestańmy niszczyć porządek konstytucyjny w Polsce, przestańmy niszczyć praworządność - mówi poseł Nowoczesnej.

Gość Jedynki podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość nie mandatu do tego, żeby postępować wbrew prawu i wbrew konstytucji. - Państwo prawa to nadrzędność ustawy zasadniczej, to wykonywanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego i wykonywanie ustaw. PiS ma z tym problem - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Adamem Szłapką, który ocenił także, czy jego zdaniem to, jak Polska wygląda dzisiaj, ma jakiś związek z tym, co znajdowało się w dokumentach komunistycznych służb.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Michał Rachoń

Gość: Adam Szłapka (poseł Nowoczesnej)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Wenecka zakończyła wizytę. Polska czeka na opinię

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 21:48
Ważne, by w sprawie Trybunału Konstytucyjnego znaleźć dobry kompromis, w zgodzie z zasadami praworządności, a nie "kompromis diaboliczny" - ocenił szef Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.
rozwiń zwiń