"Rozgrzewamy Polskie Serca". PGNiG wspiera pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 08:57
- Chcemy uczestniczyć w tym pięknym święcie wolności, jakim jest dzisiejszy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Janusz Kowalski.
Audio
  • Janusz Kowalski o Żołnierzach Wyklętych, gazie z Norwegii i terminalu LNG w Świnoujściu (Sygnały dnia/Jedynka)
Wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski
Wiceprezes PGNiG Janusz KowalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Rozgrzewamy Polskie Serca" - pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek w Muzeum Gazownictwa konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowy projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W ramach programu "Rozgrzewamy Polskie Serca" koncern gazowy wsparł m.in. emisję audycji historycznych w radiowej Jedynce, biegi pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" oraz produkcję filmu "Historia Roja".

Janusz Kowalski podkreśla, że PGNiG, jako duża spółka, znana wszystkim Polakom, chce uczestniczyć w mądrze zaplanowanym programie edukacji historycznej i budowaniu wspólnoty.

- Takich inicjatyw w najbliższych miesiącach i latach będzie dużo więcej. Chcemy swoimi działaniami dotrzeć do młodych ludzi, bo widzimy ten fenomen kulturowy polegający na zainteresowaniu odkrywaniem historii - mówi gość Jedynki. - Dla każdego z nas takie wartości, jak poświęcenie, honor, ojczyzna i odpowiedzialność są ważne i to z nimi wiążemy pamięć o Żołnierzach Wyklętych - podkreśla Janusz Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z wiceprezesem PGNiG, który mówił także o planach spółki dotyczących sprowadzania gazu wydobywanego w Norwegii do Polski. Gość "Sygnałów dnia" zdradził także, kiedy finalnie ruszy terminal LNG w Świnoujściu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Kowalski (prezes PGNiG)

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci. Walczyli o wolność do końca

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 06:00
- Wyrok ten, przeto powinien stanowić przestrogę dla każdego, kto ośmieliłby się podnieść rękę na władzę ludową w Polsce i zdobycze mas pracujących – napisał płk Aleksander Warecki, sędzia Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie w uzasadnieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie. "Przekażmy prawdę o walce, która była i jest sensem polskiej historii"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 11:54
Akt utworzenia Muzeum Żołnierzy wyklętych i więźniów politycznych PRL w areszcie śledczym na warszawskim Mokotowie podpisał dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w obecności prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń