Konstanty Radziwiłł: bezpłatne leki dla seniorów od września

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 19:40
- Będzie to ogromna ulga dla tych, którzy niejednokrotnie odchodzą z kwitkiem z apteki dlatego, że nie stać ich na wykupienie leków - mówił w "Sygnałach dnia" Konstanty Radziwiłł.
Audio
  • Konstanty Radziwiłł o bezpłatnych lekach dla seniorów (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
Minister zdrowia Konstanty RadziwiłłFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

9 lutego rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy zdrowotnej. Zgodnie z jego założeniami wszystkie osoby powyżej 75. roku życia będą miały prawo do bezpłatnych leków, które znajdą się w wykazie ogłoszonym przez ministra zdrowia. - Nie ma żadnych opóźnień, ten projekt jest w zaawansowanej fazie. Myślę, że lada moment prace nad nim rozpoczną się w Sejmie - powiedział w radiowej Jedynce szef resortu zdrowia.

Konstanty Radziwiłł poinformował, że projekt ruszy od września. Według zapowiedzi ministra zdrowia - w tym roku na refundację leków dla seniorów przeznaczono 125 milionów złotych, w przyszłym roku 564 miliony i kwota ta ma rosnąć w kolejnych latach.

Gość radiowej Jedynki mówił także o programie zdrowia prokreacyjnego, który planuje wprowadzić ministerstwo zdrowia. Odniósł się również do kwestii komercjalizacji zadłużonych szpitali oraz ocenił założenia programu "Rodzina 500+".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 7.40

aj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radziwiłł: na liście leków dla seniorów znajdą się również droższe leki

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 16:46
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiada, że na liście darmowych leków dla seniorów znajdą się również droższe preparaty.
rozwiń zwiń