X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przeciek z raportu Komisji Weneckiej. "Zaufanie zostało podważone"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 07:35
- Audyt Komisji Weneckiej nie ma w tej chwili sensu. Polski rząd powinien wycofać się z obietnicy wzięcia go pod uwagę - mówił w "Sygnałach dnia" Michał Karnowski.
Audio
  • Michał Karnowski i Michał Kolanko o przecieku z raportu Komisji Weneckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Kolanko i Michał Karnowski w studiu Jedynki
Michał Kolanko i Michał Karnowski w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem publicysty zwrócenie się przez polski rząd do Komisji Weneckiej opinii ws. sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego było mocnym gestem otwarcia. - To zaufanie zostało nadużyte. Tego typu audyt wymaga delikatności, uczciwości i zaufania. Wątpliwości budzi sytuacja, gdy tuż po przygotowaniu raportu, w kontekście czasowym związanym z manifestacjami tzw. Komitetu Obrony Demokracji, gazeta, która jest chyba bardziej radykalnym przeciwnikiem rządu niż opozycja, otrzymuje draft raportu zanim polskie władze są w stanie się z nim zapoznać - powiedział Michał Karnowski. 

Gość Jedynki podkreślił, że zwrócenie się do Komisji Weneckiej było błędem. - Trzeba zjeść tę żabę i przyznać się do błędu. To wpadka nowej ekipy, jedna z największych w ciągu stu dni - dodał. 

Karnowski przypomniał również, że sprawa może mieć bardzo poważne konsekwencje międzynarodowe. - Raport Komisji Weneckiej jest bardzo ważny niezależnie od tego jak ocenimy go w Polsce. Najprawdopodobniej Komisja Europejska na nim się oprze. Może to być punkt wyjścia do nałożenia sankcji lub reaktywacji tematu w UE. Rząd ma z tym problem - tłumaczył dziennikarz portalu "wPolityce".

Również Michał Kolanko ("300polityka") przyznał, że przełomowy jest moment, w którym "Gazeta Wyborcza" opublikowała wstępną wersję raportu Komisji Weneckiej. - Wydaje się, że kształt tej opinii na tyle radykalnie odbiega od tego, co jest wykonalne politycznie w Polsce wokół TK, że cały proces został nieodwracalnie zepsuty - powiedział dziennikarz.

Obaj publicyści przyznali też, że opublikowaliby raport w swoich portalach, gdyby mieli do niego dostęp. W audycji była również mowa o projekcie ustawy abolicyjnej autorstwa Kukiz’15 dla posiadaczy teczek SB.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Michał Karnowski ("wPolityce"), Michał Kolanko ("300polityka")

Data emisji: 03.03.2016

Godzina emisji: 8.14

tj/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu: mam nadzieję, że Komisja Wenecka odroczy raport

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 08:25
- Komisja Wenecka zbiera się kilka razy w ciągu roku i przesunięcie o jedną sesję wydania opinii byłoby dobrym rozwiązaniem i niczym nadzwyczajnym - mówił w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński: raport Komisji Weneckiej jest miażdżący dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 08:17
- Rozumiem, że PiS chce za wszelką cenę odsunąć tę niekorzystną opinię, ale nie ma żadnego powodu, by Komisja Wenecka czekała z ostatecznym raportem - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń