Bieg Piastów - największa impreza narciarska w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:01
- Bieg Piastów jest wpisany w krajobraz Jakuszyc, od wielu lat ludzie przyjeżdżają tu z przyzwyczajenia. Gdyby kiedyś, nie daj Boże, bieg miał się nie odbyć, i tak by tu pewnie przyjechali – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, gdzie trwa 40. Bieg Piastów.
Audio
  • Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf o 40. Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
Od 1976 roku Bieg Piastów odbywa się corocznie, poza jednym w okresie stanu wojennego
Od 1976 roku Bieg Piastów odbywa się corocznie, poza jednym w okresie stanu wojennegoFoto: Marcin Oliva Soto/Bieg Piastów

Największa impreza narciarska w Polsce i jedna z największych w Europie odbywa się w tym roku na Polanie Jakuszyckiej w dniach 27.02-6.03. Organizatorzy i uczestnicy nie mogą narzekać na pogodę. -  To ewenement, że w tym okresie, gdy śniegu nie ma nigdzie, u nas jest go pod dostatkiem. Bieg na koronnym dystansie, który w tym roku wyniesie 50,5 km, jest niezagrożony. Dziś, przy minusowej temperaturze, warunki są wprost wymarzone - podkreśla Mirosław Graf.

Bądź z nami w Jakuszycach

Jak zdradził gość "Sygnałów dnia", już wkrótce infrastruktura na Polanie Jakuszyckiej zostanie znacznie rozbudowana. - Między stowarzyszeniem Bieg Piastów a urzędem marszałkowskim została już podpisana wstępna umowa. Po modernizacji na Polanie będzie można bez problemu o wiele taniej rozgrywać największe imprezy, włącznie z Pucharem Świata w biegach narciarskich - tłumaczy burmistrz Szklarskiej Poręby.

Mirosław Graf sam ma za sobą karierę sportową. Okazuje się, że jako skoczek narciarski był prekursorem obowiązującego w tej dyscyplinie do dziś stylu "V"...

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Mirosław Graf (burmistrz Szklarskiej Poręby)

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 7.15

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieg Piastów. Amatorzy biegówek na start!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 10:30
W Szklarskiej Porębie od 27 lutego trwa 40. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. - Na początku turystów było dużo mniej, skrzyknęło się 200-300 osób. 40 lat to czas, kiedy nasz bieg dorosła do światowej elity - mówi zwycięzca pierwszego wyścigu, Stanisław Michoń.
rozwiń zwiń