X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Halicki: klucze do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego ma prezydent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 08:48
- Myślę, że powinno bardzo szybko dojść do spotkania z udziałem wszystkich reprezentacji politycznych na temat Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w radiowej Jedynce poseł PO Andrzej Halicki.
Audio
  • Andrzej Halicki o opinii Komisji Weneckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, przyjęła w piątek opinię w sprawie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Wystąpił o nią w grudniu szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski.

Czytaj wiecej:
Trybunał-Konstytucyjny 1200.jpg
Spór wokół TK

Oceniono, że "osłabianie efektywności TK podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa" w Polsce. Komisja wezwała polski parlament do znalezienia rozwiązania sytuacji w oparciu o zasadę praworządności, przy poszanowaniu orzeczeń Trybunału.

- Sytuacja, z którą mamy dziś do czynienia, jest dla polskiego wizerunku rujnująca - podkreślił w audycji "Sygnały dnia" poseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki. Zauważył, że obecnie wszyscy czekają na reakcję rządu. - Jeśli dostaną zły sygnał, to oznaczało to będzie dalsze kłopoty Polski, ale nie tylko wizerunkowe - zaznaczył gość Jedynki.

W piątek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz stwierdził, że szefowie klubów parlamentarnych powinni natychmiast spotkać się i osiągnąć kompromis. Halicki zgodził się z tą propozycją. Ocenił, że obecnie, niestety, toczy się "dialog dziada z obrazem, czyli nie ma dialogu". Wskazał, że "dialog musi być zainicjowany przez kogoś, kto ma klucze do rozwiązania tego kryzysu, a te ma prezydent".

- Myślę, że skoro doszło do pierwszego, dobrego, posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego powinno bardzo szybko dojść do posiedzenia z udziałem wszystkich reprezentacji politycznych na temat kryzysu konstytucyjnego - oznajmił.

Jakie oczekiwania ma Platforma Obywatelska? Wysłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Halicki (poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 12.03.2016

Godzina emisji: 7.40

kk/gs

>>> Zapis całej rozmowy >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Wenecka przyjęła opinię nt. ustawy o TK. Dziś stanowisko rządu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 06:15
Opinia Komisji Weneckiej jest dokumentem niewiążącym, rząd przeanalizuje możliwości jej zastosowania - mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń