X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: w BOR konieczna dogłębna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 08:58
Szef MSWiA przypomniał, że w lipcu w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO, dlatego zmian w BOR trzeba dokonywać bardzo rozważnie.
Audio
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o sytuacji w BOR (Sygnały dnia/Jedynka)
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak Foto: Wojciech Kusiński/PR

Czy po katastrofie smoleńskiej należało rozwiązać Biuro Ochrony Rządu i utworzyć nową instytucję? Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział w radiowej Jedynce, że z całą pewnością w BOR konieczna jest dogłębna zmiana i nowy rząd ją przeprowadza.

Jak zaznaczył, nowy szef BOR zaczął pracę 5 grudnia, dlatego czasu było na razie niewiele.

W ocenie Mariusza Błaszczaka, to co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku "rzuca poważny cień na działalność Biura Ochrony Rządu".

Jak dodał, w styczniu powołano w Biurze zespół ds. zbadania okoliczności zachowania BOR przed i po 10 kwietnia.

Minister mówił także o krokach podjętych w BOR po wypadku prezydenckiej limuzyny. Powiedział, że po publikacji jednego z dzienników został powołany w MSWiA zespół, który ma zbadać okoliczności tej sprawy.

Dodał, że była też reakcja ze strony szefostwa BOR - sprawa zaniedbań poprzedniego kierownictwa została skierowana do prokuratury, a wobec funkcjonariuszy odpowiedzialnych za transport wyciągnięto konsekwencje dyscyplinarne.

Minister mówił także o stanowisku rządu ws. przyjmowania uchodźców i o tym, na czym mogłaby polegać nasza pomoc w tej sprawie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Michał Rachoń

Gość: Mariusz Błaszczak (szef MSWiA)

Data emisji: 21.03.2016

Godzina emisji: 7.15

bk/asz

>>>Zapis całej rozmowy<<<

Komentarze1
aby dodać komentarz
Amfitrion2016-03-21 15:11 Zgłoś
Mało czasu? Więc nowe szefostwo BOR nie pracuje w nocy? Co się stało z "dobrą nocną zmianą" panie Błaszczak? Dlaczego BOR nie czerpie wzorców z Sejmu i Senatu? Czyżby prezesowi nie zależało na zdrowiu PADa?

Czytaj także

Wypadek prezydenckiej limuzyny. Premier: konieczna wymiana floty pojazdów BOR

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 21:21
Premier Beata Szydło poinformowała, że trwa szczegółowe ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło kilka dni temu na autostradzie A4 z udziałem prezydenckiej limuzyny.
rozwiń zwiń