X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Szydło popiera całkowity zakaz aborcji

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 07:00
Premier powiedziała w radiowej Jedynce, że popiera projekt całkowicie zakazujący przerywania ciąży. Zaznaczyła jednak, że jest to jej zdanie, a nie całego PiS.
Audio
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Beata Szydło podkreśliła, że każdy poseł powinien we własnym sumieniu zdecydować, czy poprze projekt i dlatego w klubie PiS nie zostanie wprowadzona dyscyplina głosowania w tej sprawie. Premier oświadczyła, że osobiście popiera projekt całkowicie zakazujący aborcji. - Inicjatywy obywatelskie będziemy oczywiście szanować i będziemy nad nimi pracować. Jeżeli chodzi o moje zdanie, o zdanie Beaty Szydło, to ja popieram tę inicjatywę - powiedziała szefowa rządu.

Czytaj także >>>
beata szydło 1200.jpg
Beata Szydło o programie "Rodzina 500+"

Niedawno do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. W projekcie znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe, prawne możliwości aborcji, a także nakładające na administrację rządową i samorządową obowiązek pomocy materialnej i opieki dla rodzin wychowujących dzieci upośledzone oraz matek i ich dzieci poczętych w wyniku czynu zabronionego.

Premier wyraziła nadzieję, że sprawa ochrony życia dzieci nienarodzonych nie zostanie wykorzystana do walki politycznej, a debata jej poświęcona będzie merytoryczna. Zdaniem szefowej rządu, w debacie potrzebna będzie mądrość polityczna, a także "rozsądny głos Episkopatu". Beata Szydło uważa też, że w dyskusji powinni wziąć udział eksperci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski oświadczyło, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie. Biskupi podkreślają w komunikacie, że życie każdego człowieka jest chronione przykazaniem "Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

Ustawa z 1993 roku przewiduje trzy wyjątki pozwalające na aborcję: kiedy jest zagrożenie życia lub zdrowia matki, podejrzenie, że dziecko zostało poczęte w wyniku czynu zabronionego i kiedy u dziecka stwierdza się ciężkie i nieodwracalne wady.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: Beata Szydło (premier RP)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 7.30

aj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biskupi apelują o większą ochronę życia nienarodzonego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 12:45
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie - podkreśla Prezydium i Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń