Kard. Dziwisz: Jan Paweł II w każdym człowieku widział obraz Boży

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:28
- Jan Paweł II stał się ojcem ubogich i najbardziej wydziedziczonych. Pan Bóg go powołał, żeby stał się apostołem Bożego miłosierdzia - mówi w "Sygnałach dnia" kardynał Stanisław Dziwisz w dniu 11. rocznicy śmierci papieża Polaka.
Audio
  • Kard. Stanisław Dziwisz o 11. rocznicy śmierci Jana Pawła II i Światowych Dniach Młodzieży (Sygnały dnia/Jedynka)
  • O działalności Centrum Myśli Jana Pawła II z jego wicedyrektorem Michałem Łuczewskim oraz stypendystką Agnieszką Michalska rozmawia Krzysztof Grzesiowski (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Paweł II i kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża Polaka
Jan Paweł II i kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża PolakaFoto: Paweł Kopczyński/PAP

Jako osobisty sekretarz Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz był przy nim do samego końca. - To nie my jego przygotowywaliśmy do odejścia, tylko on nas. Pamiętam słowa, które powiedział wcześniej, że całe nasze życie powinno być przygotowaniem na to ostateczne spotkanie z Panem Bogiem. Prosił tylko, żeby mu czytano Pismo Święte. A potem jeszcze przyszło do nas jakieś natchnienie, żeby odprawił mszę świętą już z niedzieli Bożego miłosierdzia. I rzeczywiście ją odprawiliśmy w późnych godzinach wieczornych, gdzieś koło 20. Po mszy zaczęło się jego odchodzenie - wspomina metropolita krakowski.

W ostatnim tygodniu lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. - Liczę, że to wielkie wydarzenie zmieni nastrój w Polsce i sprawi, że staniemy się lepszymi ludźmi - przyznaje kard. Stanisław Dziwisz. Jak ocenia stan przygotowań ze strony Kościoła i czy organizacja ŚDM będzie jego ostatnią posługą na stanowisku metropolity krakowskiego, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Rozmawia: Paweł Pawlica

Gość: ks. kard. Stanisław Dziwisz (metropolita krakowski, osobisty sekretarz Jana Pawła II)

Data emisji: 2.04.2016

Godzina emisji: 8.42

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Umieranie Jana Pawła II to była cudowna katecheza"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 09:25
Pamiętam tę niesamowitą ciszę, na policzkach niektórych osób pojawiły się łzy - mówił w "Sygnałach dnia" ks. Bogdan Bartołd, wspominając moment, gdy pojawiła się informacja o śmierci Jana Pawła II. Mija 11. rocznica tego wydarzenia.
rozwiń zwiń